
- •Заняття 1.
- •Хід заняття
- •IV. Висновок Заняття 3.
- •28.09.2009Р. Керівник практики
- •Хід заняття
- •Тест на визначення конфліктності особистості.
- •Рівень конфліктності
- •Заняття 4
- •Заняття 5.
- •Хід роботи
- •Тестування.
- •Хід заняття
- •Заняття 7
- •23.11.09Р. Керівник практики
- •Хід заняття
- •Тест «Чи уважна ти людина?»
- •Заняття 8
- •Хід заняття
- •Заняття 9
- •Хід заняття
- •Заняття 10
- •Хід заняття
- •30 І менше
- •Заняття 11
- •Хід заняття
Заняття 4
05.10.09
«Затверджую»
Керівник практики Сойнова Н.І.
Тема: «Як домогтися, щоб тебе поважали».
Мета. Спрямувати думку і волю учня на зміцнення власного авторитету в колективі через самовиховання, подолання недоліків, ставлення особистості.
Хід заняття
І. Організаційна частина (1-2 хв.)
Привіт Сашко. Сьогодні я проведу з тобою бесіду на тему: «Як домогтися, щоб тебе поважали?»
ІІ. Основна частина (10 хв.)
Кожного дня ми спілкуємося з різними людьми, однокласниками, рідними, близькими. І від того, як ставляться до нас люди, залежить щасливі ми чи ні. бо щоб не мала людина, якими скарбами вона не володіла, щастя її не можливе, якщо нема з ким розділити щастя і горе.
У деяких учнівських колективах можна помітити таке: не з’явився один учень до школи – і всі стурбувалися: що скоїлось? чи не захворів? А іншого й кілька днів немає – і нікого це особливо не хвилює.
В чому річ? Як ти думаєш? (відповідь учня).
Відповідь проста: першого учня люблять, з ним приємно спілкуватися, його присутність потрібна; до іншого або байдуже або він їм не цікавий чи не приємний. Звичайно, нікому не хочеться бути на місці другого. Він не почувається щасливим у товаристві, де його не чекають. Врешті-решт чи не це є причиною його частих пропусків занять у школі. Людська любов, повага – це щось успадковане, їх не купиш за гроші, не завоюєш силою, їх треба заслужити чи не так?
Як ти вважаєш в тебе є вади? Якщо є, то які? Перший крок до удосконалення – це повірити в свої можливості і сили, у здатність стати кращим.
Трапляються підлітки, особливо хлопчики, які прагнуть до лідерства, полюбляють, щоб їх в усьому слухали, були на побігеньках. Це не правда. Коли свої розумом, силою, культурою хлопець чи дівчина заслуговує бути лідером, коли до нього чи її тягнуться друзі, а він чи вона не хизується цим, поводиться просто і скромно, з повагою ставиться до своїх товаришів. Це лідер.
Отже, якщо хочеш, щоб тебе поважали – формуй себе, займайся самовихованням, щоб стати особистістю.
А зараз із поданих варіантів відповідей вибери ті, які не суперечать твоїм поглядам.
1. Якби тобі довелося вибрати товариша, чому ти віддав би перевагу?
а) зовнішньому вигляду, красі;
б) доброті, лагідності;
в) сміливості, силі, спритності.
2. Перед тобою 4 завдання. Яке з них ти вибереш?
а) найлегше;
б) середньої трудності;
в) важке;
г) найтяжче.
3. Чого ти прагнеш найбільше?
а) вчитися на відмінно;
б) мати багато модних і дорогих речей;
в) утвердити в собі фізичну витривалість і духовну стійкість;
г) подобатися усім;
д) мати хороших друзів.
4. Як ти відносишся до людей, які живуть за принципом «Моя хата справа»?
а) схвалюю, таким легше жити;
б) зневажаю;
в) байдуже;
г) не хоче з такими мати діло.
5. якого товариша ти хотів би мати?
а) який би у всьому погоджувався зі мною;
б) який би мав власні погляди і вмів їх відстоювати.
6. Чи погоджуєшся до лідерства у взаєминах з товаришами?
а) я за рівноправність;
б) якщо друг сильний – він закоханий лідер;
в) не заперечую, щоб мною керував розумний;
г) прагну сам бути лідером.
7. Якби друг підштовхнув тебе на вчинок, якого ти не схвалюєш, і погрожував розірвати дружбу у разі твоєї незгоди?
а) за ради дружби піду на все;
б) постараюсь відвернути його від цього задуму;
в) послухаюсь власної совісті;
г) краще не мати друга, ніж мати поганого друга.
8. Чим, по-твоєму можна завоювати повагу до себе ( сформуй і запиши).
ІІІ. Підсумок (1 хв.)
- Ми провели бесіду та анкетування, щоб зрозуміти так, щоб тебе поважали.