Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8 класс поурочные.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
981.5 Кб
Скачать

6. Розучування пісні композитора Михайла Катричка «Хуртовина» (другого куплету).

  • Зверніть увагу на інтонаційні особливості, текст пісні та ви­разність виконання.

  • Якими є образний зміст, характер музики цієї піст?

  • У чому полягають особливості її музичної мови?

  • Чим відрізняється заспів від приспіву?

  • Який власний виконавський план пісні ви можете при­думати?

  • На яку частину пісні припадає кульмінація?

7. Гра «Моя пісня».

Згадайте пісні, що схожі своїм образним змістом із піснею «Хуртовина», та виконайте їх.

8. Підсумок уроку.

а) Запитання до учнів.

  • Який із музичних образів сюїти справив на вас найсильніше враження й чому?

  • Які засоби виразності використав композитор задля звучан­ня основних музичних тем фрагментів сюїти?

  • Чому композитора М. Римського-Корсакова називають «Айвазовським у музиці»?

  • Чи є серед ваших улюблених творів програмна симфонічна музика?

б) Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. За допомогою засобів улюб­леного виду мистецтва передати образний зміст сюїти (ніч, море, Синбад, Шехеразада).

10.Вихідучнів із класу (кабінету) під звучання пісні «Хуртовина» м. Катричка.

УРОК 21

Тема. Контрасти життя в музиці.

Мета. На прикладі фрагментів симфонічних фресок по­знайомити учнів із творчістю сучасного україн­ського композитора Л. Грабовського. Розвивати вміння інтерпретувати звучання контрастних за змістом творів. З'ясувати значення понять «апо­каліпсична тема в мистецтві», «сюїта». Удоско­налювати вокально-хорові навички. Формуватиінтерес до класичної музики, до творчості Л. Гра­бовського, І. Білозора. Виховувати слухацьку ува­гу учнів, громадянські почуття, ненависть до вій­ни, любов до життя.

Музичний матеріал: Л. Грабовський. Симфонічні фрески (фрагмен­ти) — слухання; І. Білозір. «Ласкаво просимо» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-щумові інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна до­шка, портрети композиторів Л. Грабовського, І. Білозора, репродукції із серії картин худож­ника Б. Пророкова «Це не повинно повторитись» (1961 р.), підручники «Музичне мистецтво», 8 кл. (О. В. Волошина, А. В. Левченко, О. В. Мільченко), «Музичне мистецтво», 8 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань, Ю. О. Очаковська), «Вчимося співати», 7-8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні І. Білозора «Ласкаво просимо».

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Якій музиці був присвячений наш попередній урок?

(У разі потреби звучать фрагменти із сюїти «Шехеразада».)

  • Які з музичних образів сюїти «Шехеразада» справили на вас ^найяскравіше враження? '

  • Яку музичну характеристику улюбленому фрагменту із сю­їти ви можете дати?

  • У якому із видів мистецтва ви відобразили б свої враження від музики сюїти «Шехеразада»?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]