Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

5. Розучування пісні «Музика для двох» о. Антоняка.

Продовжуючи розучувати пісню, слід звернути увагу на текст другого куплету, виразність його виконання. Приспів пісні можна виконувати двоголосно. Під час роботи над двоголоссям слід звер­нутись до нотного запису.

  • За допомогою яких засобів виразності втілено музичний об­раз пісні?

  • На що слід звернути увагу при розучуванні пісні?

  • Які пісні аналогічного образного змісту ви можете згадати й виконати?

6. Слухання пісні «Розпустили кучері дівчата».

  • Послухайте українську народну пісню «Розпустили кучері дівчата».

  • Визначте образний зміст пісні.

  • Порівняйте її з піснею «Музика для двох».

7. Підсумок уроку.

  • Якій музиці був присвячений наш урок?

  • Яке враження вона справила на вас?

  • Яка сила — любов чи ворожнеча — перемагає в музиці увертюри-фантазії «Ромео і Джульєтта»?

  • Чи співзвучний образний зміст пісенних творів музиці увертюри?

  • Який висновок ви можете зробити щодо відтворення в му­зичних творах образів кохання й композиції цих творів?

Оцінювання музичної діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на втілені в музичних образах почуття людини.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента увертюри-фантазії «Ромео і Джульєтта» п. Чайковського.

урок 31

Тема. Музична драматургія ліричних образів.

Мета. Визначити особливості образного змісту другої частини «Гуцульського триптиху» та пісні «Му­зика для двох». Розвивати образно-асоціативне мислення учнів, виконавські навички, твор­чі й загальні здібності. Виховувати інтерес до лірико-романтичних образів у симфонічній музи­ці, творчості М. Скорика, кращі людські почуття (вірності, доброти, кохання, ніжності).

Музичний матеріал: М. Скорик. Друга частина «Гуцульського трип­тиху» «Іван і Марічка» (слухання); 0. Антоняк. «Музика для двох» (продовження розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фор­тепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети композиторів М. Скорика, О. Антоняка, підручни­ки; «Музичне мистецтво», 7кл. (Г. М. Макаренко, Т. 0. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фрагмента увертюри-фантазії «Ромео і Джульєтта» П. Чайковського.

Музичне вітання (матеріал попередніх уроків).

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • З якою музикою ви прийшли сьогодні на урок?

  • Які музичні події вас схвильовували впродовж тижня?

  • Під звучання якої музики ви заходили до класу (кабінету)?

  • Який образний зміст увертюри «Ромео і Джульєтта»?

  • Чи можете ви впізнати за звучанням музичні теми увер­тюри?

  • Що ви можете про них розповісти?

  • Які ці теми,— контрастні чи конфліктні? Виконання пісні за бажанням учнів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]