Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

3. Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці.

Повідомлення теми та завдань уроку.

У Центрі уваги уроку знову «Симфонія № 40» композитора В. А. Моцарта. .

Слухання, знайомство з II—IV частинами «Симфонії».

4. Слухання «Симфонії № 40» (II—IV частини).

Одним із варіантів знайомства із симфонією є слухання кожної її частини окремо з подальшим обговоренням. Слухання II частини (анданте — повільно).

  • Який характер музики II частини?

  • Як засоби виразності створюють музичний образ її час­тини?

  • Інструменти якої групи оркестру домінують у цій части­ні — мідні духові чи струнні смичкові?

Спокійна, задумлива. Світле, ніжне звучання струнних інстру­ментів. Відсутні різкі зміни настрою.

Слухання III частини (менует).

  • Які характерні риси музики III частини?

  • Як змінюється характер її звучання протягом звучання ці­єї частини? .

—- Чим музика III частини відрізняється від музики II час­тини?

Вона відрізняється драматизмом, схвильованістю, танцювальністю менуету.

Слухання IV частини.

  • Які почуття настрою IV частини (фіналу)?

  • З якою із частий симфонії вони співзвучні?

Фінал, написаний у формі сонатного алегро, нагадує сповне­ний контрастів вихор. Підсумок розвитку всієї симфонії. За образ­ним змістом схожий на І частину симфонії.

5. Який характер музики «Турецького маршу» в. А. Моцарта?

  • Які особливості будови п'єси?

П'єса написана у (формі рондо).

  • Придумайте супровід до п'єси як діалог двох інструментів і виконайте в ансамблі з учителем (запис на дошці або у творчому зошиті).

6. Робота над піснею «На долині туман» б. Буєвського (другий та третій куплети).

Основну увагу слід приділити тексту пісні, роботі над фразу­ванням, динамікою, виразністю-виконання.

  • Які почуття викликала у вас пісня? ,

  • Якою ви бачите пісню як художник? "

  • Яке враження вона на вас справила?

  • У яких кольорах, художньому образі відобразили б свої вра­ження від цієї пісні?

  • Чи можна сказати про цю пісню, що вона йде «від серця до серця» (вислів Б. Асаф'єва)?

7. Підсумок уроку.

  • Музиці якого композитора був присвячений сьогоднішній урок?

  • у чому полягає основна ідея, суть «Симфонії №40» В. А. Мо­царта?

  • Чи згодні ви з такими словами композитора Р. Шумана про «Симфонію № 40»: «Кожна нота в ній — чисте золото, кожна час­тина її — це скарб»?

  • Поясніть, чому композитора В. А. Моцарта вважають «ви­датним художником, який випередив свій час»?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір, визначити її зміст, утілені в ній почуття.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента «Симфонії № 40» в. А. Моцарта.

урок 29

Епіграф до уроку:

«Сумніших оповідей не знайдете,,

ніж про любов Ромео і Джульєтти».

Вільям Шекспір. «Ромео і Джульєтта» (Переклад — І. Стешенко)

Тема. Образи кохання в музиці.

Мета. Визначити характерні особливості основних об­разів увертюри-фантазії «Ромео і Джульєтта». Поглибити знання учнів про творчість П. Чайковського, знання понять «програмна увертюра-фантазія». Розвивати творчі здібності учнів (твор­чу увагу, уяву), образне сприйняття музики. Виховувати ціннісне ставлення до симфонічної музики, людських почуттів (кохання, співпере­живання, вірність).

Музичний матеріал: П. Чайковський. Увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» (слухання); О. Антоняк. «Музика для двох».(розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нртна дошка, нотний запис, портрети компози­торів П. Чайковського, О, Антоняка, підручни­ки «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. Оі. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимосяспівати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]