Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

5. Розучування пісні «На долині туман» композитора б. Буєвського на слова поета в. Діденка.

  • Послухайте фрагмент вірша й визначте, на яку мелодію він для вас прозвучить.

Проводиться творча робота в групах і демонстрація варіантів учнівських робіт.

Слухання пісні «На долині туман».

  • Які ваші враження від звучання цієї пісні? :— Який її образний зміст?

При розучуванні першого куплету пісні слід звернути увагу на особливості ритмічного рисунку й мелодичного руху. Можливе ви­користання різних форм роботи щодо розучування пісні.

6. Підсумок уроку.

  • Яка музика звучала сьогодні на уроці?

  • Яке враження справила вона на вас?

  • У чому полягає популярність «Симфонії № 40» В. А. Мо­царта?

— Які особливості композиції «Симфонії № 40»?

Оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці.

7. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Розповісти про образний зміст і розвиток цієї музики.

8. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента «Симфонії № 40; (і частини) в. А. Моцарта.

урок 28

Епіграф до уроку:

«Кожна нота в ній — чисте золото, кожна частина її — це скарб».

Роберт Шуман

Тема. Контрастні образи життя в музичних творах.

Мета. Розкрити характерні риси сонатно-симфонічного циклу на прикладі «Симфонії № 40» В. А. Моцар­та. Поглибити знання учнів про творчість компо­зитора. Розвивати образно-асоціативне мислення, здатність до сприймання та інтерпретації симфо­нічного твору» вокально-хорові навички. Вихову­вати естетичний смак, інтерес до класичної музи­ки, хорової пісні, кращі якості особистості.

Музичний матеріал: В. А. Моцарт. «Симфонія № 40». II—IV части­ни (слухання); Б. Буєвський. «На

долині туман» (продовження розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів В.А. Моцарта, Б. Буєвського, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

хід уроку

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Симфонії № 40» (І частини) В. А. Моцарта.

Музичне вітання (поспівка «Доброго дня»).

2. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Під звучання якого музичного твору ви зайшли до класу (кабінету)?

  • Що вам відомо про композитора В. А. Моцарта, його твор­чість?

Моцарт — один із геніальних композиторів людства. Він на­родився в 1756 році в австрійському місті Зальцбурзі і вже в семи­річному віці став відомим музикантом. Проживши всього 35 років, він залишив величезний і різноманітний спадок. За 35 років Мо­царт створив понад 600 музичних творів.

— Як коротко можна охарактеризувати творчість Моцарта? Вона — велична, драматична, героїчна чи світла й сонячна?

Композитор написав чудовий канон «Слава сонцю, слава миру».

Розучування І частини канону (див. додаток).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]