Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

10. Домашнє завдання.

Звернути увагу на камерні музичні твори.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Сонати для віолончелі та фортепіано» (фрагмент і частини) е. Гріга.

урок 26

Тема. Контрастні та конфліктні образи в музиці (уза­гальнення).

Мета. Попереднє узагальнення теми «Композиція му­зичного твору». Поглибити знання учнів і пере­вірити якість засвоєння тематичного матеріалу. Розвивати аналітичні, творчі, виконавські навич­ки учнів. Виховувати ціннісне ставлення до музи­ки, естетичний смак, почуття прекрасного.

Музичний матеріал: музичні твори на вибір учнів і вчителя.

Тип уроку: урок-узагальнення.

Обладнання: музичні інструменти(баян,акордеон,фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD), комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання увертюри до опери «Руслан і Людмила»

(фрагмент) М. Глінки.

Музичне вітання.

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

— Під яку музику ви зайшли до класу (кабінету)?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

УII семестрі впродовж певного часу ми розглядали тему «Ком­позиція музичного; твору», намагалися зрозуміти особливості її розвитку в творах сонатної форми. Настав час узагальнити вивче­ний матеріал і перевірити якість засвоєння названої теми.

Сьогоднішній урок ми проведемо у формі телегри «Найрозум­ніший» і визначимо, в якій із трьох груп — «Музиканти», «Ху­дожники», «Літератори» —- найбільше знавців музики.

Першою на питання вікторини відповідатиме та група, учас­ники якої першими піднімуть руку. За кожну правильну відпо­відь кожна група отримує фішку певного кольору. Переможе та група (або конкретний учень), яка матиме найбільше кольорових фішок.

4. Проведення телегри «Найрозумніший».

Орієнтовні питання телегри:

  1. Як ви розумієте тему «Композиція музичного твору»?

  2. Які жанри вокальної та інструментальної музики вам зна­йомі?

  3. У чому полягають особливості сонатної форми? Які складові частини увертюри «Егмонт» Л. Бетховена?

(Один з учнів записує на дошці в заздалегідь заготовлених гео­метричних фігурах.)

  1. Визначте, які з цих музичних творів написані в сонатній формі.

М. Глінка. Увертюра «Руслан і Людмила».

Я. Степовий. «Степ».

М. Огіньський. Полонез «Прощання з Батьківщиною».

Е. Гріг. «Соната для віолончелі та фортепіано».

О. Тактакішвілїі Ораторія «Слідами Руставелі».

Визначте, в якому порядку за вибором учителя прозвучать на­ведені твори.

  1. У чому полягає відмінність між контрастним і конфліктним розвитком образів?

  2. Виберіть твори контрастного й конфліктного розвитку.

М. Глінка. Увертюра «Руслан і Людмила».

Л. Бетховен. Увертюра «Егмонт».

Я. Степовий. «Прелюд пам'яті Тараса Шевченка».

Е. Гріг. «Соната для віолончелі та фортепіано».

М. Огінський. Полонез «Прощання з Батьківщиною».

  1. Визначте, які з музичних творів справили на вас найяскравіше враження?

  2. Порівняйте «Полонез» М. Огінського та «Прелюд пам'яті Та­раса Шевченка» Я. Степового. У Чому полягають особливості композиції цих творів?

  3. Згадайте музичні твори, присвячені Т. Шевченку та написані на слова поета?

  4. Складіть програму концерту «Пісенний передзвін» із вивче­них і улюблених пісень.

  • Якою ви бачите афішу концерту як художник?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]