Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

6. Послухайте слова поета в. Крищенка:

Стоїть тополя на роздоллі,

Легенда пам'яті жива.

І листям промовля поволі

Святі Шевченкові слова.

  • Що відчувається в цих словах?

У цих поетичних рядках — висока поетичність, глибока щи­рість і закоханість автора в прекрасні символи української землі. _— Якою має бути пісня на ці слова?

  • Послухайте пісню композитора О. Осадчого «Стоїть топо­ля» на слова В. Крищенка й розгляньте репродукції картин О. Полякова «Тополя» або І. Сколоздри «Шевченко під тополею».

  • Визначте, чи співзвучні їхні образи з образом пісні.

7. Слухання пісні «Стоїть тополя».

  • У чому полягає основна думка пісні?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • Чи співзвучна пісня «Стоїть тополя» картинам Художників О. Полякова, І. Сколоздри?

8. Розучування пісні «Стоїть тополя» (першого куплету).

— Які особливості ритмічного рисунку заспіву? При розучуванні слід звернути увагу на синкопований ритм (опора на нотний запис).

  • Які пісні, присвячені Тарасу Шевченку, ви можете назвати?

  • Які пісні на слова поета ви знаєте?

Учні згадують відомі їм пісні («Зоре моя вечірняя», «Думи мої, думи...», «Реве та стогне Дніпр широкий»).

Виконання пісень за бажанням учнів.

9. Підсумок уроку.

  • Якій музиці був присвячений сьогоднішній урок?

Як відомо, Т. Шевченко був великим знавцем української піс­ні. Він був шанувальником, збирачем і чудовим виконавцем ук­раїнської пісні.

  • Який віночок з українських пісень ви присвятили б велико­му Кобзареві? ' ,

  • Який висновок ви можете зробити?

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури... Найкра­щий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невми­рущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори...»

Іван Франка Присвята [Т. Г. Шевченкові] Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Утілити музичні враження в улюбленому виді мистецтва.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Прелюду пам'яті Тараса Шевченка» я. Степового.

урок 24

Тема. Поезія і контраст почуттів у музичних образах.

Мета. Познайомити учнів із «Сонатою для віолонче­лі та фортепіано» Е. Гріга. Визначити особливос­ті музичної мови при розкритті в музичних об­разах різних почуттів — поетичних, ліричних і контрастних. Поглибити знання таких понять, як «соната», «камерна музика», «прелюд». Розви­вати образно-асоціативне мислення й вокально-хорові навички учнів. Виховувати інтерес до ка­мерної класичної музики XIX століття, творчості Е. Гріга, кращі моральні якості особистості.

Музичний матеріал: Е. Гріг. «Соната для віолончелі та фортепіано». І частина (слухання); О. Осадчий. «Стоїть тополя» (продовження розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти(баян,акордеон,фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети композито­рів Е. Гріга, О. Осадчого, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]