Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

8. Підсумок уроку («мозковий штурм»).

  • Якій музиці був присвячений наш урок?

  • На вашу думку, яка головна ідея увертюри «Егмонт» ?

  • Який характер розвитку, на якому побудована драматургія увертюри?

  • Що ви можете сказати про Л. Бетховена як композитора й людину?

  • Чи згодні ви зі словами письменника Ромена Роллана: «Але він, звісно, більше ніж перший серед музикантів. Він — найгероїчніша сила в сучасному мистецтві. Він найбільший і найкращий друг усіх, хто страждає й бореться» ?

  • Яке враження справила на вас пісня «Гей ви, коза­ченьки»?

  • Чи бажали б ви закінчити цією піснею сьогоднішній урок?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Підготувати розповідь про втілені в ній музичні образи, допоміжний матеріал (ілюстрації, малюнки, вірші).

10. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання пісні «Гей ви, козаченьки» г. Татарченка.

урок 20 .

Тема. Боротьба образів і драматургічний розвиток.

Мета. Продовжити спостереження за розвитком музич­ної драматургії увертюри «Егмонт». Закріпити розуміння особливостей будови сонатної форми, музичної драматургії, принципів драматургічно­го розвитку. Розвивати інтерес до героїчних і па­тріотичних образів, утілених у симфонічній та вокальній музиці. Виховувати почуття патріотизму, героїзму, мужності, інтересу до героїчного ми­нулого народу.

Музичний та візуальний матеріал: Л. Бетховен. Увертюра «Егмонт» (слухання); Г. Татарченко. «Гей ви, козаченьки» (розучуван­ня); скульптура «Ніка Самофракійська» (сприй­мання).

Тип уроку: урок поглиблення теми. Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіано), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів Л. Бетховена, Г. Татарченка, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О.Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ ,

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання увертюри « Егмонт » Л. Бетховена (фрагмент розробки).

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Які почуття викликала у вас музика, під яку ви заходили до класу (кабінету)?

  • Який її характер?

  • Спробуйте виконати поспівку «Герой», передаючи почуття героїзму, драматизму, урочистості, переможності.

Виконання поспівки «Герой» із певним емоційним забарвлен­ням.

  • Що ви можете сказати про характер образів експозиції увертюри «Егмонт»?

У ході діалогу вчитель демонструє фрагменти тем експозиції.

  • У чому полягають особливості будови сонатної форми?

  • Чи зустрічалась вам музика такого образного змісту раніше?

  • Який ілюстративний, допоміжний матеріал ви підготували до уроку?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці.

Ми продовжуємо знайомство з особливостями будови сонатної форми, показом і розвитком основних тем увертюри «Егмонт». Основні завдання нашого уроку:

  • Закріпити розуміння основних особливостей композиції об­разів увертюри «Егмонт».

  • Розвивати інтерес до героїчних і патріотичних образів, уті­лених у симфонічній та вокальній музиці.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]