Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

5. Гра «Диригент».

Уявіть, що ви — диригенти.

  • Передайте пластичними рухами рук характер музики фраг­мента увертюри.

6. Розучування пісні г. Струве «Шкільний корабель».

Продовжуючи розучувати пісню, слід звернути увагу на її текст, двоголосся приспіву, виразне й осмислене виконання, твор­че втілення її образу у виконанні.

  • Як композитор розкриває образ пісні?

  • Які музичні інструменти ви обрали б для супроводу пісні?

  • Які пісні на шкільну тематику ви можете пригадати?

7. Підсумок уроку.

  • Яке враження справила на вас музика уроку?

  • Які особливості розкриття сонатної форми в увертюрі до опери «Руслан і Людмила»?

Композитор П. Чайковський, високо оцінивши, творчість М. Глінки, сказав: «Глінка нараз, одним кроком, став поряд із Моцартом, із Бетховеном...».

  • Яких українських композиторів ви могли б поставити по­ряд із Глінкою?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної за їхнім бажанням.

урок 19

Тема. Конфліктність образів у симфонічній музиці.

Мета. Визначити особливості конфліктного розвитку драматургії увертюри «Егмонт». Розкрити зна­чення експозиції в показі основних тем увертюри. Розвивати навички творчого мислення, уміння аналізувати, прагнення до виразного виконання пісні. Виховувати патріотичні, героїчі, мужні почуття, ціннісне ставлення до музиці:Глін­ки, Л. Бетховена.

Музичйий та візуальний матеріал: Л. Бетховен. Увертюра «Егмонт» (рухання); Г. Татарченко. «Гей ви, козаченьки» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон), магнітофон (музичний центр,DVD, комп’ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети композиторів Л. Бетховена, Г. Татарченка, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні Г. Татарченка «Гей ви, козаченьки». Музичне вітання.

2. Виконання поспівки «Герой».

— На що налаштувала вас музика, яка звучала на початку уроку?

  • Які почуття вона викликає — спокою, замріяності чи якісь інші?

3. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • Згадайте музику попереднього уроку — мелодію увертюри «Егмонт».

  • Що ви можете сказати про особливості будови (композиції) цієї увертюри?

  • Що характерно для основних тем вступу й експозиції?

Демонстрація фрагментів увертюри.

Образ іспанських завойовників — у першій темі та образ поне­воленого народу Нідерландів — у другій темі вступу.

Цікавий прийом плавного переростання другого образу в голов­ну партію експозиції з яскравим розвитком.

Водночас тема завойовників втілюється в побічний темі — жорстко й стисло.

4. Мотивація музично-творчої діяльності учнів.

Сьогодні ми продовжуємо знайомство з музичними творами, написаними в сонатній, формі.

Вам потрібно буде знайти відповідь на такі питання:

  • У чому полягає значення знайомства з музичними творами, написаними в сонатній формі, особисто для вас?

  • Які почуття викликають у вас музичні образи цих творів та увертюра композитора Л. Бетховена «Егмонт»?

  • Яке значення експозиції в показі основних тем (образів) увертюри?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]