Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

9. Підсумок уроку.

  • Яка музика звучала сьогодні на уроці?

  • Що відобразили у своїх музичних творах композитор Я. Степовий і Б. Фільц?

  • Який композитор «поріднився» зі своїм твором?

  • Який композитор створив образи, навіяні Карпатами?

  • Яке враження справила на вас пісня Б. Фільц «На полони­ні, на верхівці»?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Утілити свої враження від; прослуханої музики в художніх образах.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання пісні «На полонині, на верхівці» б. Фільц.

урок 14

Тема. Світ дитячих образів у музиці.

Мета. Виявити характерні ознаки, виражальні й зобра­жувальні інтонації музичних образів, пов'язаних із дитинством. Познайомити учнів із творчістю литовських композиторів В, Лаурушаса й Б. Дваріонаса, литовськими народними музичними ін­струментами. Розвивати творчу уяву, вміння ана­лізувати й виконувати музичні твори. Виховувати інтерес до творчості композиторів В. Лаурушаса та Б. Дваріонаса, дитячих образів у музичному мистецтві, музичний смак.

Музичний матеріал: Б. Дваріонас. «Дерев'яний коник» (слухання);

В. Лаурушас. «У путь» (слухання); М. Дунаєв­ський. «Кольорові сни» (виконання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів В. Лаурушаса, Б. Дваріонаса, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М., Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

хід УРОКУ

  1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Закарпатської новелети» № 5 композитора Б. Фільц.

  1. Музичне вітання.

Виконання поспівки жартівливого характеру.

  1. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Які почуття викликала у вас музика, яка звучала на початку уроку?

  • Як називається цей музичний твір і хто його автор?

  • З якими образами пов'язана ця музика?

  • Які музичні твори з відображенням образів природи ви можете згадати?

  • У чому полягає образний зміст романсу «Степ»?

Демонстрація фрагмента романсу.

  • Чим відзначається музика Б. Фільц «Закарпатських новелет» № 5, № 7?

4. Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці музики.

Безмежний світ музики, який вражає різноманіттям її музичних образів. У вас уже сформувався певний досвід сприймання музики, розуміння її музичних образів.

  • Які з них вам запам'ятались, справили на вас незабутнє враження?

Сьогодні на вас чекають нові музичні враження, нові музичні образи.

Ваше завдання: визначити образний зміст музичних творів і з'ясувати характерні риси музичних образів.

5. Подорож до Литви.

Сьогодні ми познайомимось із двома цікавими музичними творами та їхнім образним змістом на прикладі п'єс композиторів Б. Дваріонаса й В. Лаурушаса.

  • Чи знайомі вам музичні твори цих композиторів ? Погляньте на портрети цих

композиторів. Шлях розвитку литовської музики у XX столітті відзначений яскравими досягненнями. Її своєрідність пояснюється органічним використанням національних особливостей литовського фольклору, що збагатив різ сфери музичного мистецтва. У творах відомих композиторів Баліса Дваріонаса (автора музики Гімну Литви) і Вітаутаса Лауру шаса відчувається природне поєднання сучасних засобів музичної виразності й фольклорних мотивів, зокрема, сутартіне — багатоголосних народних пісень.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]