Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

6. Слухання романсу ф. Тютчева «Весняні води».

  • Який образний зміст цього романсу?

Романс «Весняні води», створений у 1896 році, відтворює об­раз весняної повені, могутніх сил природи. Сучасники композито­ра сприйняли його як « символ пробудження».

  • До яких засобів виразності звертається композитор у цьо­му творі?

У разі потреби слід звернутися до слухання, награвання й ви­конання фрагментів романсу.

Мажорна мелодія, яка складається з енергійних, пружних мотивів-закликів, могутні, мов лавина, акорди у фортепіанно­му супроводі створюють образ стрімких, невпинних юних сил. Це справжній гімн природи.

7. Розгляньте репродукцію картини «Весна. Велика вода».

  • Який художник створив цю картину? (І. Левітан.)

  • Чи співзвучна вона музиці романсу?

  • Які споріднені її образному змісту романси ви можете при­гадати?

  • Порівняйте її зі знайомими музичними творами — «Лебе­дем» К. Сен-Санса та «Кольоровими снами» М. Дунаєвського.

8. Розучування пісні М. Дунаєвського «Кольорові сни».

Продовжуючи розучувати пісню, слід звернути увагу на текст другого куплету, особливості ритму й мелодії приспіву.

  • Які твори, співзвучні пісні «Кольорові сни», ви можете згадати?

9. Підсумок уроку.

— Яка музика звучала на нашому уроці?

  • Яке враження вона справила на вас?

  • Які почуття викликала?

  • Який із двох романсів С. Рахманінова ближчий вам за ха­рактером? Чому?

  • Чи надихнула вас музика сьогоднішнього уроку на віршо­вані рядки?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів,

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на музичні твори, у яких відтворено лірико-пейзажні образи;

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання романсу «Весняні води» С. Рахманінова.

урок 13

Тема. Музичні образи, навіяні природою.

Мета. Поглибити уявлення учнів про. можливості роз­криття музичних образів-пейзажів, утілення по­чуттів людини у вокальних та інструментальних творах. Розвивати художньо-творче мислення, вміння інтерпретувати й>,оцінювати музичні тво­ри. Виховувати інтерес до музики Я. Степового, Б.Фільц, любов до природи, почуття патріотизму.

Музичний матеріал: Я. Степовий. Романс «Степ» (слухання); Б. Фільц.;Фортепіанний цикл «Десять закарпатських новелет» (№ 5, № 7) — слухання.

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер),; нотна дошка, нотний запис, портрети композиторiв Я. Степового, Б. Фільц, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося; співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання романсу «Весняні води» С. Рахманінова.

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • Яка музика звучала на початку нашого уроку? Виконання фрагмента романсу.

  • З якими образами вона пов'язана?

  • Хто автор цього романсу?

  • Які музичні твори композитора С. Рахманінова ви можете пригадати?

Слухання фрагмента романсу «Острівець».

  • Які засоби музичної виразності використав композитор для створення образу романсу?

  • Який із двох романсів ближчий вам за характером? Чому?

  • Згадайте, які твори літератури й живопису близькі до му­зичних образів композитора С. Рахманінова?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]