Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

7. Підсумок уроку.

  • Яке враження справив на вас урок, його музика?

  • Які музичні твори сьогодні прозвучали?

  • Яка основна тема їх об'єднує?

  • Як розкривається музичний образ «Болеро» М. Равеля?

  • Який образ створює «Танець із шаблями» А. І. Хача­туряна?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на твори танцювального характеру. Створити власний образ танцю засоба­ми улюбленого мистецтва.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної за їхнім бажанням.

урок 11

Тема. Поезія ліричних образів.

Мета. Поглибити уявлення учнів про виражальні та зо­бражувальні можливості музики на прикладі лі­ричних образів К. Сен-Санса. Формувати вміння спостерігати за інтонаційним розвитком лірич­них музичних образів. Виховувати інтерес до лі­ричних образів музики К. Сен-Санса у вокальних та інструментальних творах, музичний смак, від­чуття краси.

Музичнийматеріал: К. Сен-Санс. «Лебідь» (слухання); М. Дунаєвський. «Кольорові сни» з кінофільму «Мері Поппінс, до побачення» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти(баян), магнітофон (музичний центр, DVD), комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів К. Сен-Санса, М. Дунаєвського, підручни­ки «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося; співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1.Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання пісні «Кольорові "ни» М. Дунаєвського. Музичне вітання.

Виконання пісні за бажанням учнів.

  • Якою піснею, близькою за характером до музики, що про­звучала в той час, коли ви заходили до класу.(кабінету), ми розпоч­немо наш урок?

2.Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • З якою музикою ви прийшли на сьогоднішній урок?

  • Про яку музику ви можете розповісти?

  • Яка музика схвильовувала вас упродовж тижня? Гра «Музичне інтерв'ю».

«Музичний оглядач» («репортер») бере «інтерв'ю» в учнів сто­совно їхніх музичних вражень.

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Яке враження справила на вас музика, що прозвучала на! початку уроку?

  • Які почуття вона у вас викликала, які думки навіяла?

  • Яким музичним образам, на вашу думку, буде присвячений наш урок?

Основне завдання уроку: поглибити уявлення про виражальні й зображувальні можливості музики на прикладі ліричних образів; композиторів К. Сен-Санса,та М. Дунаєвського.

4. Розучування пісні композитора м. Дунаєвського «Кольорові сни».

а) Бесіда-розповідь про авторів пісні та її особливості; слухання; пісні.

  • Чи знайома вам музика цієї пісні? Чи слухали ви її раніше?

Відомий сучасний композитор Максим Дунаєвський — автор багатьох пісень, музики до кінофільму «Мері Поппінс, до побачен­ня» . Пісні із цього кінофільму — «Тридцять три корови», «Непо­года», «Вітер змін», «Леді досконалість», «Цирульник» — набули неабиякої популярності. Однією з пісень кінофільму є пісня «Ко­льорові сни», яку сьогодні ми й почнемо розучувати.

б) Розучування першого куплету пісні. Розучуючи пісню, слід звернути увагу на її ритмічність, на чіт­ку дикцію, інтонаційну точність виконання. Бажано також ско­ристатися нотним записом (творчими зошитами), що допоможе учням правильно розучити перший куплет пісні. Приспів слід роз­учувати на слух.

  • З якими образами пов'язана ця пісня — танцювальними-ліричними, драматичними чи образами дитинства?

  • Які особливості цієї пісні?

.— Інтонації яких пісень відчутні в пісні «Кольорові сни»? Композитор Максим Дунаєвський і поет Наум Олєв створили ніжний і поетичний образ чарівної країни дитинства.

Пісня вбирає в себе інтонації різних пісень і, зокрема, найвідомішої — «Вітер змін».

в) Гра «Художник».

Уявіть, що ви — художники.

  • У яких художніх образах, кольорах, символах ви відобра­зили б свої сни?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]