Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

5. Слухання пісні «Молитва за Україну» м. Лисенка.

"

При слуханні слід звернути увагу на образний зміст музики.

  • Визначте, у чому полягають особливості виконання пісні.

  • Як ви розумієте назву пісні? Чому цей твір має саме таку назву?

  • Який характер музики, особливості розкриття музичного образу пісні?

  • Які пісні, присвячені Україні, ви можете пригадати?

разі потреби учитель звертається до демонстрації фрагментів знайомих учням пісень про Україну.

6. Розучування пісні «Україна» т. Петриненка.

Автором слів і музики пісні «Україна» є Тарас Петриненко, український композитор-пісняр, патріот своєї країни. Лірико-патріотична тема є провідною в його творчості.

Слухання пісні у виконанні вчителя або в запису.

  • Який образний зміст цієї пісні?

  • Які почуття втілені в ній?

  • У чому виражаються особливості ритмічного рисунку в роз­критті образу пісні?

У пісні втілено почуття палкої любові до Батьківщини. Її ме­лодія легко запам'ятовується. Недарма вона стала однією з найвідоміших пісень, яку по праву можна назвати сучасним музичним образом України.

7. Підсумок уроку.

  • Які враження справила на вас музика уроку?

  • Які почуття вона викликала?

  • З якими піснями-символами ви познайомилися на сьогод­нішньому уроці?

  • .З яким образним змістом вони пов'язані?

  • Чи можете ви визначити музичні символи своєї родини?

  • Як ви розумієте поняття «музичний образ» ?

  • Що необхідно для розуміння музичного твору, його музич­ного образу?

Музичний образ-це узагальнене відтворення засобами му­зичного мистецтва явищ дійсності й духовного світу людини. Для його розуміння слід з'ясувати для себе, що та як у музичному тво­рі відображається.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір, по можливості патріотично­го й духовного змісту. Підібрати вірші, присвячені Україні.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної на розсуд учителя або за їхнім бажанням.

УРОК 2

Тема. Пісенна основа музичних образів.

Мета. Визначити роль народної пісні як основи музич­них образів (патріотичних, ліричних, драматич­них тощо). Формувати вміння спостерігати за інтонаційним розвитком музичних образів, порів­нювати контрастні за характером музичні образи. Виховувати патріотизм, кращі моральні духовні якості особистості, (естетичний смак.

Музичний матеріал: Д. Крижанівський. «Реве та стогне Дніпр широ­кий...» (слухання); М. Лисенко.

Арія Остапа з опе­ри «Тарас Бульба» (слухання); М. Лисенко. Пісня Наталки з опери «Наталка

Полтавка» (слухання); Т. Петриненко. «Україна» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичніінструменти(баян), магнітофон (музичний центр, БУВ, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів Д. Крижанівського, М. Лисенка, підручни­ки «Музичне мистецтво, 7кл.» (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]