Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

8. Підсумок уроку.

  • Яка музика звучала на нашому уроці?

  • Яка музика вразила вас сьогодні найбільше?

  • Який висновок ви можете зробити, виходячи з образного змісту музичних творів?

  • У яких кольорах ви бачите урок? Оцінювання музично-творчої діяльності учнів.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на танцю­вальну музику.

10. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента «Другої угорської рапсоди» ф. Ліста.

урок 10

Тема. Стихія танцювальності в музиці.

Мета. Поглибити вміння учнів слідкувати за розвитком образу танцювального характеру в симфонічних п'єсах «Болеро», «Танець із шаблями». Закріпи­ти значення понять «болеро», «кастаньєти», «туті». Формувати вокально-хорові навички та вмін­ня інтерпретувати програмні симфонічні музичні твори. Виховувати інтерес до творчості М. Равеля, А. Хачатуряна, Р. Паулса, танцювальної му­зики, а також любов до природи.

Музичний матеріал: М. Равель. «Болеро» (слухання); А. Хачатурян. «Танець із шаблями» з балету «Гаяне» (слухан­ня); Р. Паулс. «Листя жовте» (продовження роз­учування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети композиторів М. Равеля, А. Хачатуряна, Р. Паулса, підручни­ки «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання інструментального фрагмента пісні «Листя жовте» Р. Паулса.

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • Чи знайома вам музика, під яку ви заходили до. класу (ка­бінету)?

  • З яким музичним образом вона пов'язана?

  • Чи з'явилось у вас бажання виконати цю пісню?

а) Виконання пісні «Листя жовте» (першого куплету) композито­ра Р. Паулса.

  • Які особливості музичної мови цієї пісні?

  • Які почуття вона викликає?

б) Розучування другого та третього куплетів пісні.

При розучуванні слід звернути увагу на текст куплетів.

  • Як у цих куплетах оспівуються краса природи?

  • Який сенс цієї пісні? Яка основна думка?

в) Гра «Художник».

Уявіть, що ви — художники.

  • У яких кольорах, художніх образах ви бачите пісню?

  • Які картини осінньої тематики ви можете пригадати?

г) Слухання «Другої рапсодії» Ф. Ліста (фрагмент).

  • Що ви можете сказати про цю музику?

  • Як змінюється характер музики впродовж звучання рап­содії?

  • Якою ви уявляєте її як художники?

Демонстрація учнями своїх творчих художніх робіт («умовно-словесних» або реальних).

  • Чи відчувається в основних темах твору вплив фольклору, інтонації народних танців?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Продовжуємо знайомство з музичними образами, інструмен­тальними творами, у яких відчувається вплив фольклору та інто­нації ритмів народних танців. Це твори композиторів М. Равеля й А. Хачатуряна.

  • Які почуття викликає у вас ця музика?

  • Чи стануть близькі вам музичні образи цих творів?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]