Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

12. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Звернути увагу на втілення різноманітних образів у фортепіанній музиці.

13. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Вальсу-хвилинки» ф.Шопена.

урок 9

Епіграф до уроку:

«Я належу Угорщині, доки я живий».

Ференц Ліст

Тема. Танцювальні ритми рапсодії.

Мета. Формувати в учнів здатності до сприймання й ро­зуміння музичних образів танцювальної музики жанру рапсодії. Розвивати вміння логічно й аргу­ментовано висловлювати свої думки щодо образ­ного змісту музики. Виховувати інтерес до твор­чості Ф. Ліста, угорського, фольклору, а також естетичний смак, почуття патріотизму й любов до природи.

Музичний матеріал: Ф. Ліст. «Друга угорська рапсодія» (слухання); Р. Паулс. «Листя жовте» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети компози­торів Ф. Ліста, Р. Паулса, підручники «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Вальсу № 7» Ф. Шопена.

Музичне вітання.

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • Чи схвилювала вас музика початку уроку?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • Як називається твір, який щойно прозвучав, та хто його автор?

  • Що характерно для образного змісту, будови цього вальсу?

— Чи близькі вам такі образи?

3. Гра «Композитор».

  • Познайомтеся зі словами латиського поета Я. Петерса:

Жовте листячко над містом все кружляє

Та під ноги з шелестінням нам лягає.

Не сховатися від осені, не зникнуть

І у снах до неї довго нам не звикнуть.

  • Спробуйте створити свій музичний образ на цей текст.

Задля виконання цього завдання слід організувати роботу:

в групах.

Учні демонструють варіанти своїх, мелодій (словесні або мелодичні).

  • Послухайте пісню композитора Раймонда Паулса.

4. Слухання пісні «Листя жовте» композитора р. Паулса.

Інтерпретація прослуханої музики й порівняння.

5. Розучування пісні «Листя жовте» композитора р. Паулса.

  • Що ви знаєте про пісенну творчість латиського композито­ра Раймонда Паулса?

У творчості видатного латиського композитора Раймонда Паулса пісня посідає найпочесніше місце. «Маестро» (саме такий своєрідний титул додають до його імені) написав багато популяр­них творів. Серед них, зокрема, такі: «Вернісаж», «Старовинний годинник», «На біс», «Мільйон червоних троянд» тощо.

У доробку композитора зустрічаються і твори жартівливого змісту — «Золоте весілля», «Зелене світло», але перевагу він надає ліричним образам, яскравим прикладом чого і є «Листя жовте». Саме із цією піснею Р. Паулс зробив перший крок у світ естрадної музики (1975 р.) і саме вона принесла композиторові перший великий успіх.

При розучуванні першого куплету і приспіву слід звернути увагу на особливості мелодії, ритму. Цьому сприятиме звернення до нотного запису.

  • Які пісні, близькі за змістом, ви можете пригадати? Виконання пісень за

бажанням учнів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]