Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.14 Mб
Скачать

8. Розучування «Балади про мальви» (перший куплет).

  • Які особливості мелодії та ритму «Балади...» ? Фрагмент пісні (перші п'ять рядків) бажано розучувати з опо­рою на нотний запис. Можливе також розучування в діалозі двох груп («запитання — відповідь»). Подальше розучування прохо­дить на слух по фразах. У ході розучування слід звернути увагу на високу позицію пісні, наявні тріолі й паузи на перших долях тактів.

  • Пригадайте пісні, співзвучні образному змісту «Балади...». Виконання пісні «На безымянной высоте» В. Баснера.

Слід визначити виконавський план пісні, роль солістів, хору та виконати її «як на концерті» (можливе використання фонограм до пісні.)

9. Підсумок уроку.

  • Які з прослуханих творів справили на вас найяскравіше враження?

  • 3 яким новим музичним стилем ви сьогодні познайо­милися?

  • У чому полягають особливості балади як музичного жанру?

  • Що спільне ви помітили в образах «Балади про мальви.» В. Івасюка й балади «Лісовий цар» Ф. Шуберта.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику на власний вибір. Проаналізувати особли­вості втілення думок і почуттів людини в музичних образах.

Придумати власний сюжет для створення літературної або му­зичної балади.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання балади «Лісовий цар» ф. Шуберта.

урок 7

Тема. Світ романтичних образів.

Мета. Визначити особливості жанру камерної лірики у творчості Ф. Шуберта. Закріпити уявлення про романтичний стиль музики на прикладі балад Ф. Шуберта, В. Івасюка. Розвивати вміння учнів мислити, інтерпретувати музичні твори балад­ного жанру й виразно виконувати музичні твори цього напрямку. Виховувати вдумливе, позитив­не ставлення до музики, естетичний смак, почут­тя співпереживання до людського горя, ненависть до війни.

Музичний матеріал: Ф. Шуберт. «Серенада», «Музичний момент», «Експромт до мінор» (слухання); В. Івасюк. «Ба­лада про мальви» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), магнітофон (музичний центр, DVD, комп'ютер), нотна дошка, нотний запис, портрети композиторів Ф. Шуберта, В. Івасюка, підручни­ки «Музичне мистецтво», 7 кл. (Г. М. Макаренко, Т. О. Наземнова, Н. І. Міщенко, Л. О. Дорогань), «Вчимося співати», 5—8 кл. (М. К. Яскулко).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів.до класу (кабінету) під звучання балади «Лісовий цар» Ф. Шуберта.

Музичне вітання (на мелодію «Лісового царя», текст М. Яскулка).

Прекрасне звучання,

Чудова мить!

Знов серце хвилюється —

Шуберт звучить!

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

  • З якою музикою, враженнями ви прийшли на сьогоднішній урок?

Гра «Музичне інтерв'ю».

Учень-«кореспондент» бере інтерв'ю в однокласників, вико­ристовуючи такі питання:

  • Який образний зміст музики, котру ви чули впродовж тижня?

  • Чи була вона подібна до романтичного стилю, жанру балади?

  • Що ви можете сказати про музику, під яку заходили сьогод­ні до класу (кабінету)?

  • Що вам відомо про романтичний стиль?

  • Як ви думаєте, у чому полягають особливості балади?

  • З розвитку яких образів складається єдиний драматичний образ у баладі «Лісовий цар» Ф. Шуберта?

Звучить фрагмент балади «Лісовий цар».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]