Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

6. Слухання Прелюд» № 1 композитора Івана Карабиця.

Завдання та запитання учням.

  • Яке враження справила на вас музика прелюдії? Які почуття викликала?

  • Передайте характер музики пластичними рухами руки.

  • Які картини намалювала (викликала)

  • Порівняйте свої враження від музики І. Карабиця та картини К. Білокур. Чи співзвучні ці два твори?

7. Гра «Режисери»

Учитель. Уявіть, що ви — режисери.

  • Складіть програму конкурсного концерту «Мотиви літа... Гармонія кольорів».

  1. П. Чайковський. «Вальс квітів» з балету « Лускунчик».

  2. __________________________________________________________

  3. ___________________________________________________________

  4. _____________________________________________________________

Учні пропонують назви творів (учитель фіксує їх, у разі потре­би вносить корективи), придумують танцювальні рухи, ритмічно-тембровий супровід.

8. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

— Що сталося б із музикою, якби не існувало візуальних видів мистецтва?

  • Які картини, скульптури, присвячені музиці, музикантам, ви можете пригадати?

Висновок. Зв'язок музичного та візуального мистецтва ґрунту­ється на здатності людини при слуханні музики уявляти живопис­ний образ, а при сприйманні (розгляданні) творів візуального мис­тецтва — чути відповідну музику.

Оцінювання активності, музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Відтворювати засобами образотворчого мистецтва зміст музичних творів, що звучали на уроці. Підготуватись до тематичної атестації.

10. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання пісні «Літо золоте».

УРОК 35

Тема. Музика та інші види мистецтва (узагальнення).

Мета. Перевірити навчальні досягнення учнів за темою «Музика і візуальні образи» (тематична атеста­ція). Узагальнити матеріал тем І та II семестрів «Музика і мистецтво слова», «Музика і візуальні образи».

Музичний та візуальний матеріал: орієнтовні музичні твори, репродукції картин, розглянуті протягом року або вибрані на розсуд учителя, за бажанням учнів.

Тип уроку: урок узагальнення.

Обладнання: музичні інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети композиторів, ілюстрації, репродукції картин, малюнки, посібники, підруч­ники.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Учні входять до класу (кабінету) під звучання пісні «Літо золоте».

Музичне вітання. (Музичний матеріал на розсуд учителя.)

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Учитель. Закінчився навчальний музичний рік. Упродовж року ми з вами знайомилися з музичними творами, картинами художників, фрагментами літературних творів, поезією. Порів­нюючи музичні, літературні та образотворчі твори, ви спостері­гали широку палітру зв'язків музики з іншими видами мисте­цтва. Чимало з них, напевно, надовго залишаться у вашій пам'яті, серці.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]