Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
2.31 Mб
Скачать

6. Розучування пісні «в долонях рідної землі» композитора Володимира Раковського на слова Володимира Тарасенка.

Учитель. Послухайте, як змальовує красу української приро­ди поет Володимир Тарасенко.

Учитель декламує вірш « В долонях рідної землі».

Запитання до учнів.

  • Яке враження справили на вас ці поетичні рядки?

  • Що вони прославляють, оспівують?

Учитель. Уявіть, що ви — композитори.

  • Створіть на слова першого куплету свою пісню.

І перший гімн, неначе свято,

І дух весняної ріллі —

Живу щасливо і крилато

В долонях рідної землі.

  • Порівняйте свою мелодію з музикою композитора В. Раков­ського.

Слухання пісні «В долонях рідної землі» .

Запитання до учнів.

  • Як поет і композитор відтворюють красу рідної землі?

  • Чи вразила вас пісня і чим саме?

Розучування 1 куплету пісні.

Під час розучування слід звернути увагу учнів на повторюва­ність, схожість ритмічного рисунка при зміні мелодії, на наяв­ність ноти з крапкою, необхідність точного, м'якого виконання широких мелодичних ходів, плавність звучання.

7. Пригадування мистецьких творів (літературних, музичних, образотворчих), в яких оспівується краса рідної землі (завдання для учнів).

  • У разі потреби вчитель демонструє фрагменти відомих учням пісень.

Виконання пісень на вибір за бажанням учнів.

8. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

  • Чи схвилювала вас музика, яка звучала на уроці?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • Що спільного та відмінного є в образах творів, з якими ви познайомились на уроці? (Спільне для всіх творів оспівування, краси рідної землі, її розмаїтої природи.)

  • Як слід ставитися до природи?

Учитель. Мені здається, що найкраще про ще сказано у вірші «Батьківщина» поета Анатолія Камінчука. Послухайте його.

Он повзе мурашка, В зелені діброва,

Он хлюпоче річка. В китицях ліщина.

Не зривай ромашку, Глянь, яка чудова

Не топчи травичку. Наша Україна.

Журавлі над лугом

Линуть рівним клином.

Будь природі другом,

Батьківщині — сином.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Відтворити свої вражен­ня від знайомства з

творами мистецтва.

10. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики за їхнім бажанням.

УРОК 33

Тема. Мотиви літа у мистецтві.

Мета. Визначити характерні ознаки відображення те­ми літа в музичних та візуальних творах. Форму­вати уявлення, розуміння специфіки художньо- образної мови різних видів мистецтва. Розвивати універсальні якості творчої особистості, збагачу­вати емоційно-естетичний досвід учнів. Вихову­вати бережливе ставлення до музичного мисте­цтва.

Музичний та візуальний матеріал: В. Раковський. «В долонях рідної землі» (вико- нання); українська народна пісня «їхав козак на війноньку» (слухання); О. Янушкевич. «Літо зо­лоте» (розучування); М. Чюрльоніс. Репродукція картини «Соната моря. Фінал»

(сприймання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, (DVD), портрети В. Раковського, О. Янушкевич, М. Чюрльоніса.

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]