Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

9. Підсумок уроку. Запитання до учнів.

  • Що на сьогоднішньому уроці було найцікавішим?

  • Які висновки ви можете зробити?

  • Як ви гадаєте, чи буде джура, ставши дорослим, справжнім захисником Вітчизни?

  • Що поєднує життєвий зміст і звучання симфоній Л. Бетховена та О. Бородіна?

  • Чим відрізняються симфонії одна від одної?

  • Що однакове в образному змісті симфоній Л. Бетховена, О. Бородіна та скульптурної композиції Й. Пінзеля?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. За бажанням відтворити зміст, характер музичних творів засобами образотворчого мисте­цтва (у малюнках, скульптурі).

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Героїчної» симфонії л. Бетховена.

УРОК 23

Тема. Тема українського козацтва в мистецтві.

Мета. Визначити особливості вираження козацької те­матики в мистецьких творах. Поглибити знання про творчість М. Лисенка. Розвивати вміння виявляти спільне та відмінне в образах мисте­цтва. Виховувати інтерес до героїчних сторінок українського козацтва, почуття мужності, ге­роїзму.

Музичний та візуальний матеріал: О. Жилінський. «Пісенька Джури» (виконання); М. Лисенко. Сцена «Запорозька Січ» з опери «Тарас Бульба» (слухання); М. Дерегус. «Тарас Буль­ба на чолі війська» (сприймання); К. Данькевич. Арія Богдана з опери «Богдан Хмельницький» (слухання; на вибір учнів, учителя); М. Івасюк. «В'їзд Богдана Хмельницького в Київ» (сприй­мання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (темброво-шумові, звуко-висотні), нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), ілюстрації за темою, портрети ком­позиторів М. Лисенка, К. Данькевича, О. Жилінського.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Учні входять до класу (кабінету) під звучання «Героїчної» сим­фонії Л. Бетховена.

Музичне вітання. (Музичний матеріал на розсуд учителя.) Провести коротеньку бесіду-діалог, звернувшись до учнів із за­питанням:

  • Якого характеру музика вітала вас, коли ви заходили до класу (кабінету)?

Розучування поспівки на героїчну тематику (на вибір учи­теля).

2. Актуалізація опорних знань, музичного досвіду учнів.

Запропонувати учням запитання:

  • З якими музичними враженнями, художніми роботами ви прийшли на урок?

  • Чи пов'язані вони з темою героїзму, мужності?

3. Розучування «Пісеньки Джури» композитора о. Жилінського.

При розучуванні пісні, вокально-хоровій роботі слід зверну­ти увагу на текст 2 куплету, виразність виконання, виконавський план пісні (чергування сольних і хорових фрагментів), двоголосся приспіву.

Питання для діалогу з учнями.

  • Яку тему порушують автори пісні?

  • На які роздуми налаштовує ця пісня? Як вплинула вона на вас?

  • Які особливості музичної мови пісні? (Використання ме­тоду варіювання, руйнування початкового образу — зміна тем­пу тощо.)

  • Як ви вважаєте, чи виросте герой пісні — джура — героєм, мужньою людиною?

Організація проблемної дискусії з використанням технології «Мікрофон».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]