Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

10. Слухання «Богатирської мелодії» о. Бородіна.

Завдання та запитання учням.

— Порівняйте щойно прослуханий твір з піснею «Йде січове військо».

  • Як би ви назвали цю мелодію?

Розучування мелодії з опорою на нотний запис, як вокаліз.

Запитання до учнів.

  • Який твір живопису ви могли б підібрати до «Богатирської мелодії»?

11. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

  • Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?

  • Якій темі вона присвячена?

  • Який музичний твір чи твір візуального мистецтва вразив вас найбільше?

Висновок учителя. Історичні сюжети завжди були в центрі уваги будь-якого виду мистецтва. Ви можете пригадати чимало творів літератури, музичного, образотворчого мистецтва, що роз­повідають нам про події давнини та видатні особистості. Історії на­шого народу також присвячено багато різноманітних творів укра­їнських митців.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

12. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. За бажанням намалюва­ти ілюстрації до музичних творів, які звучали на уроці.

13. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Богатирської мелодії» о. Бородіна. Урок 21

Епіграф до уроку:

Що серце не відчує, око не побачить.

Народне прислів'я

Тема. Богатирські образи у мистецтві.

Мета. Визначити особливості розкриття богатирських героїчних образів у різних видах мистецтва. З'ясувати характерні риси музичного (симфоніч­ного) розвитку в Симфонії № 2 О. Бородіна. Розви­вати музичне сприймання, уміння спостерігати за розвитком інтонацій. Виховувати інтерес, повагу до героїчного минулого слов'янських народів, по­чуття мужності, героїзму.

Музичний та візуальний матеріал: О. Бородін. Симфонія № 2 «Богатирська» (І ч.) — слухання; М. Гайворонський. «Йде січове військо» (розучування); В. Васнєцов. «Богатирі»(сприймання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, темброво-шумові), нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), ілюстрації (В. Васнєцов. «Богатирі»), портрети композиторів О. Бородіна, М. Гайворонського, художника В. Васнєцова.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Учні входять до класу (кабінету) під звучання «Богатирської мелодії» композитора О. Бородіна.

2. Актуалізація музичних вражень, досвіду учнів.

Завдання та запитання учням.

  • Яку музику ви щойно прослухали?

  • Порівняйте характер музики, яка тільки-но прозвучала, з «Думою» І. Карабиця.

  • Чому композитор дав симфонічному твору назву «Дума»?

  • Які риси поєднують зміст і музичну мову симфонії з жанром української народної думи?

  • Які картини «намалювала» музика у вашій уяві?

  • Який твір живопису співзвучний «Думі»?

  • Чим схожий і чим відрізняється образний зміст творів І. Ка­рабиця та Л. Жемчужникова?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]