Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
2.31 Mб
Скачать

5. Слухання фрагмента Концерту № 23 для фортепіано з оркестром в. А. Моцарта.

Запитання до учнів.

  • Яке враження справило на вас звучання концерту? Який йо­го характер?

  • Як би ви передали зміни у звучанні музики пластикою рук? (Метод пластичного інтонування.)

  • У яких кольорах ви уявляєте музику концерту?

  • Що ви можете згадати про композитора та його творчість?

б. Розучування пісні «Все це потрібно мені» композитора Анатолія Житкевича.

Продовжуючи розучувати пісню, слід звернути увагу на текст 2 куплету пісні, двоголосне звучання, виконавський план пісні.

Запитання до учнів.

  • Як впливає зміст пісні на характер її виконання?

  • Який виконавський план пісні ви намітили б?

  • У якій гамі кольорів ви бачите пісню?

  • Які рядки пісні ви могли б проілюструвати своїм ма­люнком?

7. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

  • Чим запам'ятався вам урок? Що вас схвилювало, вразило?

  • Яке враження справила на вас музика, що прозвучала на уроці?

  • Як оповідання «Старий кухар» розкриває геніальність мис­тецтва Моцарта?

  • Чому в прозі, оповіданнях розкривається життєствердна си­ла музики?

Висновок. Це відображення сили, значення музики в житті людини, інтересу, любові до неї. Костянтин Паустовський сказав: «Музика існує для музичного перетворення світу».

Оцінювання роботи учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Пригадати (знайти нові) прозові твори про музику та музикантів.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента Концерту № 23 в. А. Моцарта.

УРОК 13

Епіграф до уроку:

Слова потребують музики, однак музика не потребує; нічого.

Едвард Гріг

Тема. Єдність музики і слова.

Мета. Поглибити уявлення учнів про взаємозв'язок му­зики та літератури. Розкрити особливості її впли­ву не тільки на сюжет оповідання, а й на життя людини, її вчинки. Розвивати емоційність, уя­ву, творчі здібності учнів, виконавські вокально-хорові навички, вміння інтерпретації музики. Ви­ховувати почуття патріотизму, співпереживання, інтересу до класичної та народної музики ,

Музичний та літературний матеріал: А. Житкевич. «Все це потрібно мені» (виконання); українська народна пісня «Ой на горі та й горі та й женці жнуть» (виконання); В. Короленко. «Сліпий му­зикант» (слухання); П. Чайковський. «Імпровіза­ція» (слухання); Л. Бетховен. Фрагмент увертюрй «Коріолан» (за бажанням учнів та вчителя) — слу­хання.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фрагмента Концер­ту № 23 композитора

В.А. Моцарта.

Музичне вітання, виконання поспівки.

2. Актуалізація знань, музичних вражень учнів від виконання домашнього завдання зі слухання музики.

Запитання до учнів.

  • З якою музикою, музичними враженнями ви прийшли на урок?

  • Що ви можете виконати, про що розповісти?

  • Кому з вас вдалося підготувати приклади прозаїчних творів про музику та музикантів?

  • Яка музика вітала вас на початку уроку?

Перевірка, оцінка й корекція засвоєння знань.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]