Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

7. Розучування норвезької народної пісні «Чарівний смичок».

Слід звернути увагу на текст 2—3 куплетів пісні, інтонаційну точність, м'якість виконання.

  • Складіть виконавський план пісні. Визначте її кульмінацій­ні, динамічні моменти.

  • Уявіть, що ви — скрипалі. Зіграйте на уявній скрипці вступ до кожного куплету.

  • Що однакове у змісті пісні «Чарівний смичок» і казок «Ча­рівна скрипка» та «Чонгуріст»?

8. Які пісні про музичні інструменти ви можете пригадати?

Учитель награє знайомі учням мелодії та звертається до нотно­го запису цих пісень.

За бажанням учнів виконуються фрагменти окремих пісень (Використання технологи «Мікрофон».)

Учитель. Ось і закінчилася наша казкова подорож сторінками народних казок.

Перегорнута остання сторінка.

  • Який висновок ми можемо зробити?

9. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

  • Чому так багато казок присвячено музичному мистецтву?

  • Чому музичні казки існують у всіх народів світу? •

  • Прочитайте вірш у підручнику «Музичне мистецтво» 5 кл. (0. В. Лобова, с. 46). Знайдіть необхідну відповідь.

У Музики — свої слова,

слова яскраві і незвичні.

Почув їх хтось, зачарував,

перетворив в казки — музичні.

Лишили ті казки поріг,

пішли у світ, а добрі люди

відкрили безліч їм доріг

і полюбили їх усюди.

В Росії, Грузії, Малі,

в співучих селах України —

живуть вони по всій Землі,

свої — у кожної країни.

Вони струмлять, як джерело,

і розповідь ведуть казкову

про мудрість, відданість, добро

і силу Музики чудову!

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Підготувати приклади «музичних казок». Скласти власну казочку про силу музичного мистецтва.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання грузинських народних мелодій.

УРОК 11

Тема. Музика в байках.

Мета. Визначити важливу роль музики в байках. Роз­вивати навички інтерпретувати твори, виявля­ти й розуміти головну думку літературного твору про музику. Виховувати інтерес до байки, камер­ної музики, належне (критичне, самокритичне) ставлення до виконання музики, належні мораль­ні якості творчої особистості.

Музичний та літературний матеріал: І, Крилов. «Квартет» (байка) з трьома

фрагментами «хаотичної» квартетної музики; Л. Глібова «Музики» (байка);

В. Барвінський. «Квартет для 2-х скрипок, альта і віолончелі» (слухання); А.

Житкевич. «Все це потрібно мені» (розучування).

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання грузинської народної мелодії.

2. Актуалізація музичного досвіду учнів (опорних знань).

Запитання до учнів.

  • Яку роль відіграє музика в казках?

  • Чи потрібно нам знайомитись із подібними казками?

  • Які приклади народних казок про музику, музикантів ви підготували?

  • До якої з відомих казок підійде ця музика?

Звучать по черзі грузинська народна мелодія, закарпатські на­родні мелодії.

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель. Ми з вами вже знайомі з музикою народних ансамб­лів (троїстих музик). Сьогодні ми познайомимося з іншою ансамб­левою музикою та її своєрідним відображенням у літературі.

Музиці присвячено чимало віршованих літературних творів. Так, музика як прекрасне мистецтво звуків оспівується у багатьох натхненних ліричних віршах. А ще їй присвячена значна частина байок, у яких висміюються різні вади людських характерів та сто­сунків.

Усім відома байка видатного російського байкаря позаминулого століття Івана Крилова «Квартет».

Звернімося до словничка.

  • Квартет — де музичний твір для чотирьох виконавців. ;

  • Квартет — це група виконавців із чотирьох осіб.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]