Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

8. Розучування пісні о. Янушкевич «Веселкова пісня».

У ході розучування слід звернути увагу:

  • на текст 2—3 куплетів;

  • на ритмічну та мелодичну точність виконання приспіву.

9. Підсумок уроку.

Запитання до учнів.

  • Яка музика звучала на уроді?

  • Яка народна пісня увійшла до Симфонії № 2 П. Чайковського?

— Який висновок можна зробити щодо ролі поєднання музики» та літератури?

Висновок. Наслідком різноманітних видів поєднання музич­ного мистецтва та літератури є створення таких музичних жанрів, як пісня, опера, балет, концерт, симфонія.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання:

Слухати музику за власним вибором.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики за їхнім бажанням або за бажанням учителя.

УРОК 9

Епіграф до уроку:

Музика — народна необхідність.

Людвіг ван Бетховен

Тема. Музика в народних казках.

Мета. На прикладі народної казки визначити важливу

роль музики в літературних творах та житті наро­ду. Розвивати творчу уяву, фантазію, слухацькі та виконавські навички. Виховувати ціннісне ставлення до літератури, музики, народної творчості, почуття прекрасного, моральних якостей творчої особистості.

Музичний та літературний матеріал:українська народна казка «Чарівна скрипка (слухання); закарпатські народні мелодії (слухання); П. Чайковський. Фінал II симфонії — слухан­ня (вхід до класу); норвезька народна пісня «Ча­рівний смичок» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD), ілюстрації (К. Петров-Водкін «Скрипка» тощо), портрет П. Чайковського, під­ручники «Музичне мистецтво» 5 кл,,

«Вчимося співати» 5—8 кл.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фіналу Симфонії № 2 П. Чайковського.

Музичне вітання. Виконання поспівки, пісні на-розсуд учи­теля.

2. Актуалізація музичного досвіду учнів.

Запитання до учнів.

  • Яка музика звучала на початку уроку?

  • Що вона вам нагадала?

  • Що однакове й що відмінне у звучанні фіналу Другої сим­фонії П. Чайковського та української народної пісні «Журавель»?

  • Яку роль відіграє слово у створенні таких музичних творів, як Друга симфонія П. Чайковського?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів (бесіда-діалог).

Учитель. Ми вже мали змогу переконатися в тому, наскільки важливим є літературне мистецтво для музики. Такі музичні жан­ри, як пісня, кантата, опера, балет, нерозривно пов'язані з літера­турою. Навіть у деяких творах інструментальної симфонічної му­зики література має місце завдяки пісні.

Завдання учням.

  • Пригадайте, в яких саме творах, та назвіть їх. (Слід засто­совувати технологію «Мікрофон», роботу в групах.)

Подумайте, чи настільки ж необхідним є музичне мистецтво для літератури?

Учитель. Згадайте, який чарівний, таємничий, привабливий світ казки... Казками, мабуть, захоплюються всі — дівчатка й хлопчики, діти й дорослі, вчителі й будівельники, художники й музиканти...

А скільки прекрасної музики створено за казковими сюжетами!

Нам часто доводилося зустрічатися з казковими персонажа; ми в музичних творах, навіть зовсім недавно — у «Попелюшці| С. Прокоф'єва та «Лускунчику» П. Чайковського. Отже, літературний жанр казки збагачує музику своїми сюжетами. Проте й му­зика «віддячує тим самим», вона «звучить» у казках багатьох народів світу — чарівних історіях про талановитих музикантів, про їхні інструменти та чудодійну силу музики.

  • Чи можете ви пригадати такі казки?

Учитель активізує мислення, увагу учнів, демонструючи слай­ди, ілюстрації.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]