Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас муз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
2.31 Mб
Скачать

8. Угадування за звучанням одного з творів Моцарта та виконання його в ансамблі з учителем.

Звучить фрагмент «Турецького маршу».

9. Підсумок уроку.

Завдання учням.

  • Розгляньте кросворд.

  • Дайте відповідь на запитання, і ви поглибите свої знання.

  • Визначте назву одного із жанрів музики.

1ф

л

о

р

е

н

ц

і

я

2М

е

л

ь

п

о

м

е

н

а

3У

в

е

р

т

ю

р

а

4л

і

б

р

е

т

о

5а

р

і

я

  1. Місце народження опери.

  2. Муза в грецькому театрі.

  3. Вступ до опери.

  4. Літературний текст до опери.

  5. сольний спів в опері.

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

10. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики за їхнім бажанням

УРОК 7

Тема. Від літератури до балету.

Мета. Поглибити уявлення учнів про взаємозв'язок лі­тератури та музики, роль лібрето в музичному мистецтві. Розширити знання учнів про творчість С. Прокоф'єва. Розвивати аналітичні, слухові, виконавські навички учнів. Виховувати мораль­ні якості особистості, інтерес до класичної музики (балету, опери) та казки.

Музичний та літературний українська народна пісня «Засвіт встали козаченьки»; С. Прокоф'єв. «Па-де-шаль», «Аморозо» з балету «Попелюшка» (слухання); П. Чайковський. «Вальс квітів», «Танець феї Драже» з ба­лету «Лускунчик» (слухання); О. Янушкевич. «Веселкова пісня» (розучування); Ш. Перро. «По­пелюшка».

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти, магнітофон (музичний центр, DVD), телевізор, ілюстрації, портрети ком­позиторів С. Прокоф'єва, П. Чайковського.

Хід уроку

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання хору «Звідки при­ємний та ніжний той дзвін» В. А. Моцарта.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Запитання до учнів.

  • Яка музика вас зустрічала?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • До якого музичного твору «привела»?

  • Яку роль відіграє література в опері?

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель. Послухайте невеличкий уривок.

...Все одразу стихло. Скрипки замовкли, і музиканти, і гості мимоволі задивилися на незнайому красуню, яка приїхала на бал пізніше за всіх. Принц посадив свою гостю на найпочесніше міс­це і, коли заграла музика, підійшов до неї та запросив до танцю. Дівчина танцювала так легко й плавно, що всі замилувалися нею.

...Вона забула про все на світі, навіть про те, що має вчасно по­вернутися додому, і схаменулася лише тоді, коли годинник про­бив північ. Дівчина схопилася й побігла швидше за лань. Принц кинувся за нею, але її — наче й не було. Лише на сходинках зали­шився маленький кришталевий черевичок...

(За Ш. Перро )

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]