
- •Практичне заняття №1
- •Індивідуально-дослідне завдання
- •Практичне заняття №2
- •Практичне завдання
- •Лисенко н. В. Педагогіка українського дошкілля : навч. Посіб. Для вищих навч. Закладів, які навч. За спец. "Дошкільне виховання" : у 3 ч., ч. 2. – к. : Слово, 2010. – с.291-303.
- •Практичне заняття №3
- •Методичні рекомендації
- •Практичне заняття №4
- •Практичні завдання
- •Література Основна:
- •Лисенко н. В. Педагогіка українського дошкілля : навч. Посіб. Для вищих навч. Закладів, які навч. За спец. "Дошкільне виховання" : у 3 ч., ч. 2. – к. : Слово, 2010. – с.264-290.
- •Практичне заняття №5
- •Індивідуально-дослідне завдання
- •Практичне заняття №6
- •Практичні завдання
- •Індивідуально-дослідне завдання
- •Література
- •Індивідуально-дослідне завдання
- •Лисенко н. В. Педагогіка українського дошкілля : навч. Посіб. Для вищих навч. Закладів, які навч. За спец. "Дошкільне виховання" : у 3 ч., ч. 2. – к. : Слово, 2010. – с.253-263.
- •Індивідуально-дослідне завдання
- •Практичне заняття №9 Підсумковий модульний контроль Умови рейтингової оцінки
- •Питання до семестрового екзамену
- •Перелік індивідуально-дослідних завдань, які було запропонавано студентам для виконання у 2012-2013 н.Р.
- •Розробіть власний проект представлення родини.
Практичне заняття №6
ТЕМА: Громадянське виховання дітей дошкільного віку
Мета: Перевірити рівень обізнаності студентів із завданнями, змістом, методами і засобами громадянського виховання дошкільників. Уточнити розуміння студентами ключових понять теми. Навчитися використовувати різні методи, прийоми і засоби з метою громадянського виховання дітей дошкільного віку.
Основні поняття теми: громадянське виховання, національне виховання, громадянськість, нація, народність.
ПЛАН
Розвиток теорії національного виховання в історії педагогіки (С. Русова, К. Ушинський, Г. Ващенко, В. Сухомлинський, М. Стельмахович).
Мета, завдання, зміст, принципи громадянського виховання на сучасному етапі.
Методика формування національних традицій в сучасних дошкільних закладах. Ознайомлення дошкільників з історією України.
Практичні завдання
опрацюйте теоретичні питання, підготуйтесь до їх обговорення;
законспектуйте “Концепцію громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”.
Індивідуально-дослідне завдання
розробіть конспект заняття по ознайомленню дітей дошкільного віку з історією рідного краю (зазначте вік дітей, мету заняття, завдання, матеріал, опишіть хід заняття).
Література
Основна
Духновська О. Концепцію громадянського виховання - в дію // Палітра педагога. – 2007. – №3. – С.7-8.
Духновська О. І. Схема перевірки стану громадянського виховання дошкільників // Впроваджуємо інноваційні технології. – К., 2005. – С.30-31.
Заходи з громадянського виховання в старшій групі // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2008. – №7. – С.104-111.
Сухомлинська О.В. Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності // Дошкільне виховання. – 2003. – №2. – С.3-8.
Терещенко І. Сучасні підходи до громадянського виховання в ДНЗ // Дитячий садок. – 2005. – №31. – С.25-34.
Туженкова Ю. А. "Безмежні простори, моря і поля - це все Україна моя". Інтегроване заняття з громадянського виховання у старшій групі // Дошкільний навчальний заклад. – 2011. – № 10. – С. 27-29.
Туженкова Ю. А. Безмежні простори, моря і поля - це все Україна моя // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2012. – № 9. – С. 1-3.
Додаткова
Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі.-К., 2002. – С.86-98.
Галашевська О. У дусі громадянськості // Дошкільне виховання. – 2007. – №8. – С.15-18.
Козак Н. Українська родинна педагогіка: минуле й сьогодення // Дошкільне виховання. – 2002. – №8. – С.14-15.
Любе слово моє - Україна // Розкажіть онуку плюс. – 2008. – №12. – С.49-96.
Якубенко В. Від народознавства – до свідомого патріотизму // Дошкільне виховання. – 2002. – №8. – С.12-13.
Практичне заняття №7
Тема: Правова освіта дошкільників
Мета: Систематизувати теоретичні знання студентів із теми. сформувати у студентів вміння формування правової культури у майбутніх вихованців та використання різноманітних засобів виховної роботи з цією метою.
Основні поняття теми: правова освіта, права, обов’язки, правосвідомість, законослухняність.
План
Мета, завдання, зміст роботи з дітьми дошкільного віку з ознайомлення з правами та обов’язками.
Нормативні документи, що регламентують зміст правової освіти дітей дошкільного віку та дорослих.
Форми організації правового виховання дітей дошкільного віку та роботи з батьками, засоби і методи виховного впливу.