- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •2 Звуко-буквений аналіз слова ключ
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1 Прослуховування казки о. Катрича. Виділення нової букви
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Повторення вивченого матеріалу
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •III. Повідомлення теми та мети уроку
- •IV. Опрацювання тексту «Морозів малюнок»
- •V. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VII. Робота над віршем с. Черкасенка «Зима і весна»
- •VIII. Робота над прислів’ями.
- •IX. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
- •II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежать виучувані звуки української мови
- •III. Ознайомлення учнів з буквою щ, щ («ща»)
- •IV. Вправи з читання
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
IV. Вправи з читання
1 Читання таблиці складів з буквою щ («ща»)
2 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
3 Читання слів у стовпчиках з опорою на злиття (з дошки, з таблиці)
щоки вище
щойно дощ
4 Читання стовпчиків слів за Букварем
5 Висновок і заучування фрази: «Буква “ща” на письмі позначає два твердих приголосних звуки: [ш] і [ч]»
6 Робота за Букварем
1) Вступна бесіда за темою тексту з використанням ілюстрації в Букварі
2) Попередня словникова робота з опорою на життєвий досвід дітей
— Яке значення має слово Батьківщина?
— Чому в Букварі слова батько, батьківський, Батьківщина розміщено поруч?
З відповідей дітей учитель робить узагальнення: Батьківщина — це країна, а також місцевість, де людина народилася, де живуть її батьки; рідний край; урочисто — вітчизна; ще — місце зародження або виникнення чогось.
Фізкультхвилинка
7 Робота над текстом
1) Словникова робота
Шахти — підземні споруди, де добувають вугілля. Багато шахт в Україні на Донбасі.
Дніпро має старовинну назву Славутич. Іноді ці обидві назви вживають разом: Дніпро-Славутич.
2) Первинне ознайомлення з текстом «Наша Батьківщина»
Учитель читає , діти слухають, готуючи відповідь на запитання: якими словами тексту можна пояснити, що ж таке Батьківщина?
3)Самостійне читання тексту дітьми
4)Вибіркове читання за завданням учителя
— Знайдіть і прочитайте речення про те, як називається наша Батьківщина.
— Прочитайте початок тексту, кінцівку.
— Прочитайте речення про лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади.
— Що здавна звучить у нашому краї? Зачитайте, будь ласка.
— Куди несе свої води Дніпро-Славутич?
5) Робота з прислів’ям
1) Читання прислів’я окремим учнем.
2) Читання «дощиком».
3) Читання за рядками, за варіантами, хлопчиками, дівчатками.
V. Підсумок уроку
— Чого ви навчились на уроці? (Ознайомилися з новою літерою «ща», якою на письмі позначаються звуки [ш], [ч]; навчилися читати склади і слова з новою буквою; з’ясували значення слова «Батьківщина»; пообіцяли уникати сварок.)
— Що нового про рідний край ви дізналися з тексту Букваря «Наша Батьківщина»?
— Що б ви хотіли намалювати на виставку для «Куточку читача» за темою «Мій рідний край»?
Тема. Письмо рядкової букви щ.
Мета: вчити писати рядкову літеру «ща»; закріплювати уявлення про її звукове значення; розвивати мовлення дітей, уміння аналізувати й порівнювати; виховувати охайність.
Обладнання: предметні малюнки; зображення літери.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
1 Звукові аналітичні й синтетичні вправи
Розпізнавання звуків у заданих учителем словах з визначенням локального місця звука (на початку, в середині, у кінці)
— Діти, я опишу вам істоту чи неістоту, а ви спробуйте здогадатися, яке слово відповідає почутому.
• Популярна в Україні рідка страва, що вариться з посічених буряків, капусти, картоплі та інших овочів та приправ. (Борщ)
• Густий, непрохідний ліс; чагарник; кущі; зарості; нетрі. (Хаща)
• Пацюк, шкідливий гризун родини мишоподібних. (Щур)
Назва істоти: щур (хто?). Неістоти: хаща (що?), борщ (що?).
— Де чуємо звуки [шч] в словах щур, хаща, борщ?
2 Доповнення складу зі звуком для утворення слів, які б відповідали на запитання Коли? Як часто?
Що-разу, що-ранку, що-денно, що-години.
3 Утворення складів типу злиття: [шча]; [шчо]; [шчу]; [шче]; [шчі]; [шчи]
4 Повторення вивченого на уроці читання напам’ять висловлювання: «Буква “ща” на письмі позначає два твердих приголосних звука: [ш] і [ч]»
5 ФІзкультхвилинка
II. Демонстрація зразка рукописної рядкової літери «ща» в сітці зошита
III. Аналіз графічної будови з переліком елементів
— Рядкова буква щ («ща») складається з чотирьох елементів: трьох коротких прямих ліній, заокруглених унизу праворуч, і маленької петлі.
IV. Засвоєння конфігурації літери
1 Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів
Алгоритм написання рядкової букви щ («ща»)
— Пишемо під рахунок: раз-і, два-і, три-і, чотири-і.
2 «Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією на демонстрацію учителя
Учитель стоїть спиною до класу.
3 Аналіз зразка букви в зошиті з друкованою основою
V. Вправи з письма
1. Повторення правил письма (постава, положення зошита, тримання ручки).
2. Письмо (обведення) літери за поданим у зошиті контуром або пунктирним зображенням.
3. Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок.
4. Дописування рядка літери.
5. Звуко-буквений аналіз слова щука з побудовою схем фішками Фізкультхвилинка
6. Письмо складів
7. Добирання слів до записаних у прописах складів.
8. Запис слів, речень.
VI. Підсумок уроку.
Коментар учителя щодо роботи учнів та її результатів
— Яку букву навчилися писати?
— Які звуки нею позначаються на письмі?
