Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчюгрю158-166.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
419.39 Кб
Скачать

VIII. Робота над прислів’ями.

• Весною все оживає, танцює та співає.

• Зимою сонце крізь плач сміється.

IX. Підсумок уроку

— У яких словах прислів’їв є буква є?

— Скільки звуків вона позначає на письмі?

— А що ще нового ви дізналися про цю літеру?

— Наведіть приклади слів з буквою є, яка позначає звук [е] і м’якість попереднього приголосного звука.

— Що ще на уроці вам запам’яталося?

Тема. Закріплення вмінь написання вивчених букв. Письмо слів та речень з рукописного та друкованого шрифту.

Мета: формувати навички письма вивчених букв у словах, слово­сполученнях; закріплювати вміння списувати з рукописного та друкованого тексту; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами сло­ва, дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність.

Обладнання: фішки , графічна модель речення, малюнок «Сонечко».

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1 Загадка

Що ж за буква то така:

Ніби скибка кавуна.

Скибку ту маля просило,

І, згадайте, її двічі надкусило.

— Покажіть букву-«скибку» в абетці.

— Що ви можете сказати про друковані велику і малу літери є? (Вони різняться розмірами.)

— А про рукописні?

— Напишіть букви Є, є на дошці.

— Назвіть імена, що починаються з Є. (Євген, Євдокія, Єлизаве­та, Єва, Єгор)

2 Гра «Відгадай слово»

— Відгадайте, яке ім’я зашифроване. (Євген)

Підказка: перша буква — буква, яку ми вивчаємо на уроках навчання грамоти (Є), друга

— позначає перший звук у слові, що є назвою маленького, червоненького, солоденького, кругленького фрукта (В), а остання — є у тваринки, що має ріг (Н).

— Скільки букв у слові Євген? А звуків?

— Чому кількість звуків і букв не збігається?

— Які слова допомогли впізнати вишню?

III.

IV. Письмо під диктовку (на дошці)

— Кожен із вас спробує себе у ролі вчителя. Я диктую склад. Один учень записує його на дошці, а ви за допомогою трьох фішок оцінюєте правильність і каліграфічність написання.

Зелена фішка — чудово.

Жовта фішка — добре.

Червона фішка — ой-ой-ой! Дуже погано.

нє дє тє ає Єв

V. Фізкультхвилинка

VI. Списування з рукописного тексту

Пливе в морі пелікан.

Мріє він про океан.

Єнотик з козубком блукає-

Квіти, жолуді збирає.

VIII. Списування тексту з друкованого тексту .

1 Підготовча робота

— Скільки речень у тексті? Чому ви так вважаєте?

— Який розділовий знак стоїть у кінці першого речення?

— Який розділовий знак стоїть у кінці другого речення?

— Які ще знаки є у цих реченнях?

— Які слова напишете з великої літери? Чому?

2 Списування тексту

У Євгенка ато працює єгерем. Він охороняє лісових звірів від браконьєрів. Євгенко пишається своїм татом.

IX. Підсумок уроку

— Над чим сьогодні ви працювали на уроці?

— Я зобразила б ось таке сонечко. (На промінцях — літери, що утворю­ють слово «молодці».)

— Кожний його промінчик посилає не лише тепло і світло, а ще й літеру. Назвіть їх.

— Яке слово можна утворити з цих букв? (Молодці)

Тема. Буква щ, позначення нею звукосполучення [шч]. Опрацювання тексту «Наша Батьківщина»

Мета: вчити правильно, злито вимовляти два звуки [шч] і позначати їх однією буквою Щ, щ; читати слова та речення з цією літерою; розвивати артикуляційні вміння, фонематичний слух; розширювати словниковий запас; виховувати уміння уникати сварок, любов до Батьківщини.

Обладнання: зображення літери Щ, щ («ща»); предметні картинки.