- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •2 Звуко-буквений аналіз слова ключ
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1 Прослуховування казки о. Катрича. Виділення нової букви
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Повторення вивченого матеріалу
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •III. Повідомлення теми та мети уроку
- •IV. Опрацювання тексту «Морозів малюнок»
- •V. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VII. Робота над віршем с. Черкасенка «Зима і весна»
- •VIII. Робота над прислів’ями.
- •IX. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
- •II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежать виучувані звуки української мови
- •III. Ознайомлення учнів з буквою щ, щ («ща»)
- •IV. Вправи з читання
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
V. Підсумок уроку
— От і завершується наш урок. Працювали ви старанно, виконували завдання у зошитах охайно. Розумнички!
— Яку букву навчилися писати?
— Які звуки нею позначаються на письмі?
— Згадайте слова, які пишуться з великої букви Є.
Тема. Закріплення знань про роль букв я,ї,ю.є в українській мові.
Мета:закріпити вміння учнів читати слова й тексти з вивченими буквами; удосконалювати навички читання; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальні та творчі здібності школярів, усне мовлення, увагу, спостережливість, фантазію; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: кружечки з написаними складами; звукові моделі слів; картки зі складами, словами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1 Гра «Які слова зайві»
Іволга, соловей, єхидна, синиця, ворона, ластівка, єнот, сорока, горобець.
— Які слова серед поданих зайві? (Єхидна, єнот) Чому?
— Що спільного є в цих словах?
— Скільки звуків позначає буква є?
— Зачитайте назви перелітних пташок.
2 Робота над прислів’ям
— Про яких саме перелітних птахів йдеться у зашифрованому прислів’ї?
— Прочитайте прислів’я. Поясніть його зміст.
— У яких словах звуків буде більше, ніж букв? Поясність чому.
3 Читання слів. Робота у парах
З’єднайте частини й утворіть слова.
— На що вказують утворені слова? (На дію)
— Назвіть останній склад у кожному слові.
— З якого твору ці слова?
— Які з них стосуються Євгенка?
— А які — Мороза?
4 Читання тексту «Морозів малюнок» за особами
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
Гра «Склади слово»
— Закресліть однакові букви й утворіть слово з літер, що залишилися.
р с а м о я т и м я к н а р к є о т
— Що може бути синім? (Небо, плаття, блюдце, простирадло, море)
— Назвіть по порядку звуки в цьому слові.
— Яка зі звукових моделей відповідає слову синє?
— Напишіть слово на дошці.
— Назвіть останню букву.
— Скільки звуків вона позначає на письмі?
IV. Повідомлення теми та мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
1 Читання складів
— Назвіть голосний звук у першому рядку.
— Назвіть приголосні звуки у першому рядку.
— Назвіть приголосні звуки у другому рядку.
— Якою буквою звук [е] позначається у першому рядку?
— Якою буквою звук [е] позначається у другому рядку?
2 Читання слів у стовпчиках. Зіставлення складів з буквами е, є
блакитне
синє
весняне
літнє
VI. Фізкультхвилинка (танцювальні рухи під музику)
Притомилися, малята?
Час прийшов відпочивати.
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає.
Пташки з вирію летять-прилітають,
А діти за парти тихенько сідають.
VII. Робота над віршем с. Черкасенка «Зима і весна»
1 Вступна бесіда
— Про яку пору року йдеться у тексті «Морозів малюнок»?
— Серед малюнків на дошці знайдіть той, на якому зображена зима. Поясніть свій вибір.
— Які ще пори року ви знаєте?
— Яка пора йде за зимою?
— На якому з малюнків зображено весну? Чому ви так вважаєте?
— Прочитайте назву вірша С. Черкасенка.
— Хто, на вашу думку, будуть головними героями твору?
2 Читання вірша вчителем
— Чи справдилися ваші сподівання про те, що головними героями твору є Весна і Зима?
— На що схожий цей вірш? (На казку)
— Що казкового ви у нім помітили?
3 Словникова робота
насуплю
скрізь
рятунку
замре
заніміє
одмовля
пекуче
луки
розцвіте
прокинуться
заспіває
— Поясніть значення підкреслених слів.
— Поясніть значення підкреслених слів.
— Прочитайте:
• односкладові слова;
• двоскладові слова з буквою є;
• слова, що починаються голосним звуком;
• слова, що означають дію;
• слова, в яких кількість букв і звуків не співпадає.
4 Читання вірша учнями
5 Відтворення змісту прочитаного
— Чому зима погрожує «насупити брови» і «послати вітер з морозом»?
— Що збирається зробити весна у відповідь?
— Які будуть наслідки її «засміюся»?
— Якою ви уявляєте собі зиму? А весну?
6 Слово вчителя
— Ще наші пращури уявляли Весну вродливою дівчиною, яка володіє величезними скарбами. Вона струнка, весела, з вінком квітів у косах і зодягнена в кольорові шати.
Читання віршів заздалегідь підготовленими дітьми. — Прочитайте:
Весна гарна й кучерява,
Маленька дівчинка Весна.
Біжить, сміється, сіє трави,
І пісня ллється голосна.
По всіх усюдах пісня лине,
Усе пробуджує від сну.
І всі комашки, всі рослини
Вітають дівчину Весну!
— Вважається, що там, де з’являється ця гарна дівчинка, все навкруги оживає, прокидається дзвінка пташина пісня, починає блакитніти небо, яскраво світить сонце.
Суперниця Весни, Зима,— стара бабуся, зодягнена у лахміття. Погляд у неї суворий, злий, голос холодний і непривітний.
15 лютого, на Стрітення, між весною та зимою виникає вирішальна сутичка — кому з них далі працювати на землі. Але перемагає, звісно, весна.
Превеселий був цей день,
Ми гуляли цілий день!
Побороли зиму, ось які ми сильні!
А зима розтала і її не стало.
7 Читання вірша за особами
— Хто розповів про зустріч весни і зими? (Автор)
— Де у вірші слова автора?
— З якою інтонацією ви будете читати слова зими? А весни?
8 Розучування хороводу
— Отже, як зійдуть сніги та луки вкриються травичкою, діти радо біжать надвір водити хороводи, співати веснянки. (Діти стають у хоровод, співають.)
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квітоньки,
На маленькі дітоньки.
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
