- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •2 Звуко-буквений аналіз слова ключ
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1 Прослуховування казки о. Катрича. Виділення нової букви
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Повторення вивченого матеріалу
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •III. Повідомлення теми та мети уроку
- •IV. Опрацювання тексту «Морозів малюнок»
- •V. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VII. Робота над віршем с. Черкасенка «Зима і весна»
- •VIII. Робота над прислів’ями.
- •IX. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
- •II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежать виучувані звуки української мови
- •III. Ознайомлення учнів з буквою щ, щ («ща»)
- •IV. Вправи з читання
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
V. Підсумок уроку.
Тема. Письмо великої букви Є.
Мета: навчити писати велику літеру Є; удосконалювати навички правильної вимови, каліграфічного письма, вміння розбивати слова на склади, ставити наголос, виділяти наголошений та ненаголошений склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; розширювати словниковий запас; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення, формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком; виховувати охайність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Звуко-буквений аналіз
1) Відгадування загадки
— Відгадайте загадку. Виконайте звуко-буквений аналіз слова-відгадки.
Довгі вуха має,
Швидко в лісі стрибає. (Заєць)
— Скільки складів у цьому слові?
— Скільки у слові букв; звуків?
— Скільки звуків позначає на письмі буква є? Доведіть.
— Чи позначає звук м’який знак?
2) Робота з віршем
— Прочитайте вірш. Скажіть, як звати головну героїню?
Єва малює, Єва співає,
Єва танцює і вишиває;
Страви готує, брата годує,
Підлогу миє — все Єва вміє.
І. Січовик
— Що вміє робити дівчинка? Прочитайте словами тексту. (Малює, співає, танцює, вишиває, готує, годує, миє, вміє)
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова Єва.
— Яка перша літера у цьому слові?
— Згадайте імена людей, які б починалися з букви Є. (Євдоким, Євген, Єлизавета, Єгор, Євгенія, Єфросинія)
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— А чи є діти з такими іменами в нашому класі? Так, звичайно, є. І для того щоб уміти правильно написати ці імена, і не тільки імена, а і назви міст, річок, що починаються з цієї літери, вам необхідно навчитися писати велику літеру Є. Отже, потренуємося писати склади, слова і речення з цією буквою.
Але перед тим, як почати працювати в зошиті, необхідно виконати декілька вправ для пальців та кисті.
Школярі ставлять руку з ручкою на лікоть і показують учителеві, одне одному, як правильно її тримати.
Вправи
1. Коливати ручкою, утримуючи її вказівним і великим пальцями; вказівним і середнім та ін.
2. Обвертати ручку пальцями правої руки.
3. Поставити ручку кулькою на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім спуститися пальцями до кульки.
4. Підняти й повернути у повітрі ручку так, щоб кулька опинилася вгорі (при цьому пальці будуть біля кульки).
5. Не випускаючи з рук, поставити на парту протилежним від кульки кінцем і спускатися пальцями від кульки вниз. І так — декілька разів.
6. Піднімати вказівний палець, тримаючи ручку великим та середнім.
7. Робити колові оберти кистю.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита
2 Аналіз графічної будови літери Є
— Велика буква Є складається з двох елементів: лівого великого півовала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє, і короткої горизонтальної прямої лінії.
— На що схожа велика літера Є?
Буква «Є». Яка вона?
Ніби скибка кавуна.
Кавуна маля просило —
Двічі скибку надкусило.
В. Гринько
3 Засвоєння конфігурації літери
1) Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів
Алгоритм написання великої букви Є
— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два.
2) «Письмо» учнями у повітрі з орієнтацією на показ учителя (тричі)
3) Аналіз зразка літери в зошиті з друкованою основою
4 Робота в зошиті
Зошити всі розгорнули,
Правильно за парти сіли,
Щоб спини не боліли,
Щоб здорові були діти.
Треба правильно сидіти.
Отже, сядьте всі рівненько
Завдання слухайте гарненько,
Час не гайте ви дарма,
Приготуйтесь до письма.
1) Обведення поданих у зошиті пунктирних зображеннь літери
2) Самостійне письмо трьох літер. Зіставлення написаних літер за зразкомАналіз помилок
— Що не вдалося при написанні літери Є?
— Яка з написаних літер найкраща (найгірша)?
— Як виправити помилку?
3) Дописування рядка літери
Фізкультхвилинка
5 Письмо другого рядка
6 Звуко-буквений аналіз слів з побудовою схем фішками
— Послухайте вірш. Про кого у ньому йдеться?
Євген горіхи роздає:
— Оце — моє, оце — твоє…
— А це чиє?
— Це теж моє!
Ти ж бач, горіхів не стає…
А такий Євгенко є,
Що так горіхи роздає?
Л. Пшенична
— Яким був Євгенко?
— Чи можна таким бути?
— Як треба ділитися?
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова Євген.
7 Письмо складів із літерою Є
1) Пояснення вчителем написання нижнього з’єднання Є
Алгоритм написання нижнього з’єднання з буквою Є
— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два; і-три, чотири-і.
2) Пояснення вчителем принципів написання верхнього з’єднання Єр
Алгоритм написання верхнього з’єднання з буквою Є
— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два; три, і-чотири-і.
8 Фізкультхвилинка
9 Робота над реченням
1) Читання речення у прописах
— Прочитайте речення, записане на сторінці зошита.
— Знайдіть і прочитайте слова, у яких зустрічається буква є.
— Чи є слова, що записані з великої букви Є?
2) Робота на рядочку прописів — дописування речення
10 Письмо слів із буквою Є
1) Прочитайте слова . Запишіть їх у зошит. Поясніть їх значення
Євгенія, Євдоким, Єгор, Єнісей, Єреван, Європа, Євразія.
— Назвіть імена людей.
Єнісей — велика річка на сході Росії.
Єреван — столиця Вірменії.
Європа — частина світу, у якій розташовані такі держави, як Україна, Франція, Німеччина, Польща тощо.
Євразія — найбільший материк.
2) Складіть з одним зі слів речення. Побудуйте моделі цього речення
