
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •2 Звуко-буквений аналіз слова ключ
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1 Прослуховування казки о. Катрича. Виділення нової букви
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Повторення вивченого матеріалу
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •III. Повідомлення теми та мети уроку
- •IV. Опрацювання тексту «Морозів малюнок»
- •V. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •VII. Робота над віршем с. Черкасенка «Зима і весна»
- •VIII. Робота над прислів’ями.
- •IX. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
- •II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежать виучувані звуки української мови
- •III. Ознайомлення учнів з буквою щ, щ («ща»)
- •IV. Вправи з читання
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку .
VI. Підсумок уроку
— Розкажіть Єнотикові, яку букву ви навчилися писати на уроці. (Рядкову букву є.)
— Які звуки вона позначає на початку складу? ([йе])
— Що позначає буква є в складах нє, лє? ([е])— Які завдання ми виконували на уроці?
— Що вам сподобалося, а що викликало труднощі?
Тема. Закріплення звукового значення букви є . Опрацювання тексту «Морозів малюнок».
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про букву є; удосконалювати навички правильної вимови, вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; формувати навички самоконтролю, роботи в парах змінного складу; учити дітей бути спостережливими, уважними, розширювати словниковий запас; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком; виховувати позитивне ставлення до навчання.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Бесіда за матеріалом попереднього уроку читання
— З якою літерою ви ознайомилися на попередньому уроці читання?
— Які звуки позначає на письмі буква є?
— Наведіть приклади слів, у яких зустрічається ця літера.
2 Артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежить вивчений звук
1) Виділення звуків зі скоромовки
Єнотик з кошиком блукає,
Квіти й жолуді шукає.
2) Активне вимовляння виділених звуків, спостереження за артикулюванням
єдність
єдиний
єднання
єдинство
єдиноборство
співає
малює
танцює
стрибає
вишиває
євген
євгенія
євгенко
євгенівна
євгенович
Висновок. Буква є позначає два звуки [йе], якщо стоїть на початку складу, після голосного.
3) Зіставлення різних випадків уживання букви є
— У якій позиції буква є позначає один звук? (Якщо буква є стоїть після приголосного, вона позначає один звук і вказує на м’якість попереднього приголосного.)
— Прочитайте. Порівняйте вимову звуків, які позначаються на письмі буквою є.
європа
єнот
єва
синє
вечірнє
сусіднє
— Зробіть висновок. (Буква є позначає два звуки, якщо стоїть на початку слова або на початку складу, після голосного, і один звук, якщо стоїть після приголосного.)
III. Повідомлення теми та мети уроку
IV. Опрацювання тексту «Морозів малюнок»
1 Відгадування загадки.
Візерунки на вікні
Він намалював мені,
Я по вулиці гуляв —
Він за ніс мене щипав.
Хто впізнає невидимку,
Того, що поруч ходить взимку? (Мороз)
2 Запитання перед первинним сприйманням тексту.
— Про що розповідається в тексті?
— Хто головні герої розповіді?
3Читання тексту «Морозів малюнок» вчителем.
4 Лексичний аналіз мови художнього твору.
— Назвіть слова, вжиті в переносному значенні.
— Доберіть до слів, вжитих у переносному значенні, слова, вжиті у прямому значенні.
• Посипає гілля срібним інеєм посипає піском, листям тощо.
• Мороз заглядає у вікно мама заглядає у вікно.
• На склі виростає дерево у саду виростає дерево.
• Мороз тихенько стукає і промовляє бабуся тихенько стукає і промовляє.
• Мороз ходить хлопчик ходить.
5 Мовчазне читання тексту учнями.
— Розкажіть, що роблять герої прочитаного тексту?
6 Читання «ланцюжком».
7 Вибіркове читання.
— Кого побачив Євгенко за вікном?
— Де ходив Мороз?
— Про що хотів розповісти Мороз хлопчику?
— Як він це зробив?
— Який перший малюнок з’явився на вікні?
— Що ще намалював Мороз?
— Якими були останні слова Мороза?
— Як ви вважаєте, це хлопчику наснилося чи ні?
Учитель демонструє малюнок зимового візерунка.
— Розкажіть, які морозові малюнки на шибках спостерігали ви.
8 Побудова речень, які відповідають заданим моделям, за текстом прочитаного.
9Тестування
1) Головним героєм оповідання є:
а) Миколка;
б) Євгенко;
в) Петрик.
2) Події відбуваються:
а) навесні;
б) влітку;
в) взимку.
3) На вікнах малював:
а) художник;
б) маляр;
в) Мороз.
4) На шибках було намальовано:
а) дерева, траву, квіти;
б) яблука, груші, банани;
в) море, сонце, пляж.