Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок152-157 doc.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
133.12 Кб
Скачать

Урок Дата

Тема. Закріплення звукових значень букви  ц . Читання й опрацювання текстів.

Мета: закріпити знання про звукові значення букв Цц («це»), первинне уявлення про число іменників «один — багато»; розвивати фонематичний слух, спостережливість, навички осмисленого читання твору; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні ми про­довжимо ознайомлення з буквою ц («це»), поліпшимо свій настрій та попрацюємо з цікавим текстом із Букваря.

III. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1.Виділення слів зі звуком [ц]

—Назвіть слова зі звуком [ц] або [ц′].

Жив цар у палаці,

Спав цар на матраці,

Якось цар всю ніч не спав —

Йому цвіркунчик заважав.

Ну, а зранку у віконце

Вже заглядувало сонце.

Прокидайся цар, бо ранок —

На столі стоїть сніданок.

Там і яйця, і цукерки,

І цибулі піввідерця!

— Які слова зі звуком [ц] або [ц′] запам’ятали? (Цар, палац, ма­трац, цвіркунчик, віконце, сонце, яйця, цукерки, цибуля, відерце)

2.Визначення твердого і м’якого звука.

— Я називатиму слова, ваше завдання — визначити, який звук (твердий [ц] чи м’який [ц′]) є у слові та показати відповідне по­значення звука («–», «=»).

Палац, матрац, цвіркунчик, віконце, сонце, яйця, цукерки, ци­буля, відерце.

— Почуєте м’який звук [ц′] — плесніть у долоні.

Стілець, сцена, ціна, цирк, олівець, царівна, ціль, цемент, цегла, продавець, цибуля, залізниця.

— Визначте місце приголосних звуків [ц], [ц′] у словах: цап, стілець, сцена, стіл, цуценя, лисиця, хлопець, ставок, центнер, цифра. (Учні називають звук та вказують його місце у слові.)

Фізкультхвилинка

3.Звуковий аналіз слів.

— Складіть схеми слів цирк та залізниця на партах. Яке слово довше? коротше? У якому слові звук [ц] ([ц′]) м’який, твердий?

— Яка буква позначає приголосні звуки — твердий [ц] та м’який [ц′]? (Буква ц)

IV. Вправи з читання

  1. Читання таблиці.

— Прочитайте склади у таблиці. (Спочатку читають усі ра­зом, потім — за рядами, хлопчики / дівчатка, індивідуально.)

а

о

я

и

у

ьо

е

і

ю

Ц

V. Читання букварних текстів.

VI. Підсумок уроку

— Яку букву продовжували вивчати на уроці?

Тема. Письмо великої букви Ц («це»), складів, слів із нею. Письмо речень

Мета: навчити писати велику букву Ц (це), склади, слова з нею, будувати зі слів речення та записувати його з друкованого тексту; розвивати каліграфічне письмо, увагу, ста­ранність; виховувати працелюбність, взаємодопомогу.

Обладнання: підготовлена дошка; зображення великої букви Ц («це»).

Хід уроку

I. Організаційний момент

— Увага, діти, сьогодні в нас незвичайний урок письма. Для звичайного уроку нам потрібні... (зошити, ручки, олівці, розрізна азбука). Перевірте, чи все готове до уроку!

Для незвичайного уроку потрібно відгадати загадку.

Сидить Марушка

В семи кожушках,

Хто її роздягає,

Той сльози проливає. (Цибуля)

— До нас надійшло прохання із Цибулинного царства, цар з ца­рівною просять нас допомогти їм знайти урожай цибулі. Цілий ко­шик цибулі зник у цибулинному царстві! Допоможемо відшукати урожай? (Так)