
- •Практичне заняття 2. Становлення особистості – 2 год.
- •Практичне заняття 3. Миследіяльність та життєактивність особистості – 2 год.
- •Фронтальне опитування.
- •Практичне заняття 4. Я-концепція (2 год.)
- •Практичне заняття 4. Діяльність як форма активності особистості (2 год.)
- •Організаційний аспект.
- •Практичне заняття 5. Спілкування та міжособистісні стосунки (2 год.)
- •Практичне заняття 6. Соціально-психологічна Основні проблемні питання:
- •2. Розв’язування психологічних задач.
- •Практичне заняття 7. Когнітивна сфера особистості (4 год.).
- •Практичне заняття 8. Афективна та інструментальна сфера особистості (2 год.)
- •Практичне заняття 9. Психологічні закономірності успішної професійної діяльності (2 год.).
- •Фронтальне опитування.
- •Розв’язування психологічних задач.
- •Дидактичний тест.
Практичне заняття 5. Спілкування та міжособистісні стосунки (2 год.)
Мета: виявити взаємозалежність культури і спілкування людини; закріпити на практиці знання про механізми, прийоми ефективного спілкування; сприяти розвитку позитивного мікроклімату в групі та формуванню практичних вмінь і навичок ведення ділових бесід майбутніх фахівців.
Завдання:
Розглянути понятійний апарат структури спілкування.
Проаналізувати рівні, функції спілкування та позиції партнерів у комунікативній взаємодії.
Проілюструвати психологічні бар’єри у процесі спілкування.
Розглянути механізми взаєморозуміння та ефекти міжособистісного сприйняття.
Провести ділові ігри, використати тренінгові елементи з метою формування практичних навичок ділового спілкування у майбутніх фахівців.
Основні проблемні питання
Проілюструйте за допомогою висловлювань відомих людей значимість спілкування.
Заповніть таблицю “Види спілкування”.
Яка структура спілкування?
Поясніть зміст термінів: комунікація, інтеракція, перцепція.
Які рівні спілкування ви знаєте?
Назвіть психологічні бар’єри, які виникають при спілкуванні.
За допомогою яких ефектів міжособистісного сприйняття можна досягти взаєморозуміння?
Хід заняття:
Дидактичне тестування.
Усне фронтальне опитування з вищеподаних питань:
розвязування психологічних задач;
рольова гра «Ділові переговори»;
використання індивідуальних видів роботи:
-- заповнити схематично таблицю: “Види і засоби спілкування” (на дошці);
-- наповнити сутнісним змістом терміни: комунікація, інтеракція, перцепція;
-- розв’язати кросворд з теми: “Спілкування”;
-- обгрунтувати вислови відомих людей про спілкування;
-- заповнити окремі пропущені елементи у таблиці: “Структура спілкування”.
вправа «Невербальне переконання»;
ілюстрація психологічних ефектів установки у процесі міжособистісного сприйняття;
Ділова гра «Відділ кадрів».
Практичне заняття 6. Соціально-психологічна Основні проблемні питання:
Пізнавальні та емоційно-вольові психічні процеси особистості.
Поняття про психічні властивості особистості та їх розвиток.
Психічні стани особистості. Особливості їх протікання.
Психічні утворення особи та їх змістова характеристика.
Соціальна неповторність особистості.
Фактори, механізми і засоби соціалізації особистості.
Додаткові питання:
Характеристика вищої нервової діяльності людини.
Особливості психіки і поведінки представників різних типів темпераменту.
Структура характеру особистості.
Ефекти соціалізації особистості.
Характеристика процесу соціалізації людини.
Фази соціалізації особистості.
Хід заняття:
1. Перевірка раніше засвоєних знань, фронтальне опитування:
Вправа «Оратор»;
Робота в мікрогрупах «Мозковий штурм»;
Виконання індивідуальних завдань:
схематично зобразити соціально-психологічну структуру особистості (робота на дошці);
наповнити сутнісним змістом терміни: психічні процеси, психічні стани, психічні властивості, психічні утворення;
наповнити сутнісним змістом терміни: сфера соціалізації, інститут соціалізації, механізми соціалізації;
проаналізувати основні стадії соціалізації особистості (письмово);
обгрунтувати вислови відомих людей про соціальну неповторність особистості;
заповнити окремі пропущені елементи у тексті;
проаналізувати фрагменти з художньої літератури щодо розкриття змісту понять: здібності, характер, темперамент.