
- •Практичне заняття 2. Становлення особистості – 2 год.
- •Практичне заняття 3. Миследіяльність та життєактивність особистості – 2 год.
- •Фронтальне опитування.
- •Практичне заняття 4. Я-концепція (2 год.)
- •Практичне заняття 4. Діяльність як форма активності особистості (2 год.)
- •Організаційний аспект.
- •Практичне заняття 5. Спілкування та міжособистісні стосунки (2 год.)
- •Практичне заняття 6. Соціально-психологічна Основні проблемні питання:
- •2. Розв’язування психологічних задач.
- •Практичне заняття 7. Когнітивна сфера особистості (4 год.).
- •Практичне заняття 8. Афективна та інструментальна сфера особистості (2 год.)
- •Практичне заняття 9. Психологічні закономірності успішної професійної діяльності (2 год.).
- •Фронтальне опитування.
- •Розв’язування психологічних задач.
- •Дидактичний тест.
Практичне заняття 2. Становлення особистості – 2 год.
Мета: Виявити психолого-педагогічні умови розвитку особистості, загальні та специфічні прояви поведінки особистості в соціокультурному просторі, основні програми життєдіяльності.
Завдання
Розкрити зміст ключових понять психології і педагогіки.
Виявити психологічні і педагогічні закономірності розвитку особистості на різних стадіях вікової періодизації.
Виявити взаємозалежність розвитку особистості від рівня культури й духовності соціуму, де проходить її життєдіяльність.
Основні проблемні питання
Витоки психології та етапи її історичного розвитку. Предмет та завдання психології як науки.
Історія становлення педагогіки як науки. Зміст процесів навчання і виховання.
Психолого-педагогічні умови формування особистості.
Періодизація розвитку та особливості дітей різних вікових груп.
Розкрийте зміст понять: індивід, суб’єкт, особистість, індивідуальність, універсум.
Фізичний, пізнавальний та соціальний розвиток особистості.
Процес освіти, самоосвіти та самовиховання. Основні методи навчання, виховання та самовиховання.
Додаткові питання
Історіогенез українського виховання.
Методи навчання.
Методи виховання.
Родинна педагогіка у розвитку особистості.
Хід заняття
Фронтальне опитування.
Дидактичний тест.
Розв’язування психологічних задач.
Література:
Галузинський В.М., Євтух Б.П. Педагогіка: теорія та історія: Навчальний посібник.-К.: Вища школа, 1995.-С.4-15.
М’ясоїд П.А. Загальна психологія. Навч. посіб. – 2-ге вид., допов. – К.: Вища школа. – 2001. – С.39-59, 162-173.
Психологія: Підручник / Ю.Л. Трофімов, В.В. Рибалка, П.А. Гончарук та ін.; за ред. Ю.Л. Трофімова. – 3-тє вид., стереотип. – К.: Либідь, 2001, - С. 12-43, 76-98, 100-122, 134-143.
Психологічний словник / За ред В.І. Войтка. – К.: Вища школа, 1982.
Стельмахович М.Г. Українська родинна педагогіка: Навчальний посібник.-К.: ІСДО, 1996.- 288 с.
Практичне заняття 3. Миследіяльність та життєактивність особистості – 2 год.
Мета: Формування мотивації саморозвитку особистості в соціально-культурному просторі України на засадах української ментальності
Основні проблемні питання
Поняття про соціокультурний простір. Його основні функції та складові.
Психосоціальний портрет сучасного українця. Базові вартості українського менталітету.
Іншокультура в свідомості та поведінці як фактор життєтворення людини.
Рецидиви виховання.
Додаткові питання
Світоглядні цінності у миследіяльності та життєактивності особистості.
Мікро- і макрофактори впливу на особистість.
Хід заняття
Фронтальне опитування.
Дидактичний тест.
Захист інформаційно - наукових повідомлень.
Рекомендовані теми повідомлень
Соціокультурний простір в українській державі та його особливості.
Поведінка як складова і носій культури.
Взаємозалежність змісту спілкування і культури.
Діяльність людини (знання, цілі, взірці, засоби , результати) та культура, їх взаємозалежність.
Сенс життя, життєвий шлях і вчинки особистості в соціальному просторі низького життєвого рівня..
Базові вартості українського менталітету.
Національна самосвідомість особистості та її прояви.
Соціальний портрет духовного життя нації.
Руйнування духовності як фактор економічного занепаду України.
Держава, освіта, церква – основні чинники консолідації суспільства та їх особливості.
Життєвий шлях особистості, її основні завдання в системі вартостей національної культури.
Самовдосконалення особистості та критерії вихованості.
Реальність життєвих перспектив як умова творення ефективного особистісного зростання.
Особливості формування життєвого плану людини в Україні.
Теле- радіо ефір України в формуванні цінностей особи.
Сутність національного виховання як цілісної системи.