Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
146-151.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
137.22 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

1 Утворення слова з букв

о з д ї п

2 Звуко-буквений аналіз слова поїзд

— А тепер зробимо звуко-буквений аналіз цього слова.

Поїзд [п о й і з д] — 5 б., 6 зв., 4 пр., 2 гол., 2 скл.

III. Повідомлення теми та мети уроку

—В яких випадка пишемо велику букву?

IV. Робота над новим матеріалом

1 Демонстрація та порівняння друкованої та рукописної літер Ї

— Подивіться, чи схожі друкована та рукописна букви Ї.

— Чим вони подібні, а чим відмінні?

2 Розвиток асоціативного мислення

— А що вам нагадує рукописна буква?

— На які вже знайомі раніше елементи та букви схожа Ї? (На букву І, елементи букви К)

3 Аналіз елементів букви Ї

— Велика буква Ї складається з чотирьох елементів: короткої похилої, довгої прямої лінії із заокругленням унизу ліворуч і двох крапок, що не поєднуються з другим елементом.

4 Алгоритм написання букви Ї

— А щоб прописати Ї, уважно послухайте та подивіться.

5 Письмо букви

— Спробуємо «прописати» в повітрі, промовляючи: раз, два-і, три, чотири.

— А тепер пропишіть по пунктиру, під мою диктовку: раз, два-і, три, чотири.

— Другий рядок запишіть самостійно, рахуючи подумки.

Фізкультхвилинка

6 Письмо слів і речень з буквою Ї

V. Розфарбовування малюнків у зошиті

VI. Підсумок уроку

— Яку букву ви навчилися сьогодні писати? (Велику букву Ї)

— Які слова пишуться з великою буквою Ї?

— Я хочу завершит урок саме цим віршем, бо дуже хочу, щоб ви були гідними громадянами нашої чудової, мальовничої України.

Красивий, щедрий, рідний край.

І мова наша — солов’їна.

Люби, шануй оберігай

Усе, що зветься… (Україна).

  • З якої букви напишемо слово Україна? Чому?

Урок Дата

Тема: Звуки [ц], [ц′], букви Цц . Читання слів з поступовим ускладненням їх звуко-складової структури. Читання тексту «Циркова залізниця»

Мета: навчити розрізняти в мовленнєвому потоці звуки [ц], [ц′], читати слова з новою буквою; розвивати фонематичний слух, дикцію, розширювати кут зору; виховувати бажання піклуватися про власне здоров’я, дотримуватись правил ввічливої поведінки під час спектаклю.

Обладнання: зображення цвіркуна, цирку, ціпка, великої і малої букви «це».

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

— Підведіть руку, хто чув коли-небудь пісню цвіркуна. (Учи­тель демонструє малюнок.) Хто може зімітувати його спів? Спро­буймо разом! (Ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц)

— Який звук [ц] — голосний чи приголосний? (Приголосний) Чому? Що заважає струменю повітря вільно виходити? (Звук [ц] приголосний, бо язик і зуби створюють перешкоду на шляху стру­меня повітря.)

— Знайдіть звук [ц] у вірші.

Як на сцену на цеглину

Сів цвіркунчик біля тину.

Цвіринчить і цвіринчить,

Не на мить не замовчить!

— Назвіть слова із звуком [ц]. (Сцена, цеглина, цвіркунчик, цві­рінчить) Вимовте слова сцена і цвіркун. Порівняйте звук [ц] у них. Чим вони відрізняються? (Один з них м’який, інший — твердий.)

— Промовте слова цирк та ціпок. (Учитель демонструє малюн­ки.) У якому слові чується звук [ц′]? (Ціпок) У якому слові перший звук твердий? (Цирк)

— Покажіть картку для позначення звука [ц′]. (=) А тепер — звука [ц]. (–)

— Пропоную вам завдання на увагу. Я читатиму слова, а ваше завдання — показати картку «=», якщо почуєте [ц′], або картку «–», якщо почуєте [ц].

Цап, цукерка, квочка, ціна, сцена, стілець, гречка, цуценя, кри­ниця, цегла, олівець.

— Складіть звукові схеми слів цукерка і криниця. (Учитель за­писує слова на дошці.) Перевірте одне одного.

— Утворіть злиття звука [ц] та того, який називатиму я: [а], [у], [е], [и], [о].

— А тепер утворіть злиття зі звуком [ц′]: [у], [а], [о], [і].

— Назвіть слова зі звуком [ц] на початку, в середині слова. (Цуценя, цап, сцена, концерт) . Назвіть слова зі звуком [ц′] на по­чатку, в середині, у кінці слова. (Ціпок, танцювати, працювати, продавець, горобець)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]