Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
vchitel_plan-konspekt.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
5.78 Mб
Скачать
  1. Введення спеціальних символів

Якщо в тексті треба було ввести спеціальний символ, використайте додаток Таблиця символів (Таблица символов). Цей додаток установлюється в системі за замовчуванням і входить до складу системних утиліт. Для уведення спеціальних символів виконаєте наступне:

1. Запустіть команду Пуск | Всі програми | Стандартні | Службові | Таблиця символів (Пуск | Все программы | Стандартные | Служебные |Таблица символов). На екрані відкриється вікно програми

Складіть резюме та занотуйте його у звіт.

  1. Оформити звіт по роботі. Урок7-8 Тема «Налагоджування апаратних пристроїв».

Мета: Навчитися настроювати апаратні пристрої і усувати їх неполадки:

  1. Настроювання «Диспетчер пристроїв»

  1. Отримання інформації про систему

Тема уроку. Апаратне і програмне забезпечення комп'ютерних мереж.

Мета уроку: розглянути апаратне забезпечення комп'ютерних мереж та його види. Ознайомити з програмним забезпечен­ням комп'ютерних мереж: мережні ОС та мережні додатки. Надати поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; входу в локальну мережу.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: комп'ютери, підручники.

Учні повинні знати:

- обладнання, необхідне для організації локальної мережі та підключення до неї комп'ютерів;

- поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу ко­ристувача;

- протоколи, що застосовуються в локальних мережах.

Учні

повинні вміти:

- обирати необхідні апаратні та програмні засоби для органі­зації зв'язку між комп'ютерами.

Структура уроку

з/п

Етапи уроку

Час, хв

Методи та форми роботи з класом

І

Організаційний момент

2

II

Актуалізація опорних знань

7

Гра «Лови помилку»

III

Мотивація навчальної діяльності

14

Бесіда

IV

Вивчення нового матеріалу

10

Бесіда, робота з підручником

V

Узагальнення та систематизація набутих знань

5

Практичне завдання

VI

Підсумок уроку

5

Усна вправа

VII

Домашнє завдання

2

Хід уроку

I. Організаційний момент Вітання з учнями, перевірка домашнього завдання.

  1. Актуалізація опорних знань

Діти виконують тестове завдання або гру «Лови по­милку».

Гра «Лови помилку»

Учні в зошитах записують зайве, обмінюються зошитами, пе­ревіряють один одного.

  1. Глобальна, регіональна, функціональна.

  2. Серверне, магістральне, кільцеве.

  3. Сервер, клієнт, зірка.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда

Згадайте, яку мережу ми з вами створили минулого уроку? Які пристрої необхідні для того, щоб з'єднати комп'ютери між собою? Які програми треба встановити, щоб виконати певні ДІЇ в мережі?

IV. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

По-перше, яким чином можна з'єднати комп'ютери? (За допо­могою каналів передавання даних.)

Канали зв'язку — обладнання, за допомогою якого комп'ю­тери об'єднуються в мережу (телефонні лінії, радіозв'язок, коаксіальний кабель тощо).

Класифікація каналів зв'язку:

- за типом інформації, яка передається по каналах,— анало­гові та цифрові;

- за типом з'єднання — виділені та комутовані;

- за фізичною будовою каналу — електричні, дротові, оп­тичні, бездротові.

Канали зв'язку характеризуються пропускною здатніс­тю — кількістю інформації, яку можна передати в одиницю часу (біт/с).

Який сигнал передається по каналах передавання даних? (Залежно від типу каналів — змінний струмінь, радіосигнал тощо.)

Який сигнал розуміє комп'ютер? (Електричний сигнал.)

Модем — стандартний пристрій, який перетворює цифровий (дискретний) сигнал комп'ютера в аналоговий (безперервний) сигнал для передавання телефонною мережею, та: навпаки. !

Мережна карта — інтерфейсна плата, яка вставляється: і в материнську і використовується для передавання та отримання мережних сигналів.

Уявімо собі, що. до нашої мережі тепер захотіли приєднатися друзі, які живуть в іншому районі міста. А якщо їх багато? Які Ще пристрої можуть нам знадобитися?

Отже, наступною складовою мережі є активне мережне об­ладнання — мости, маршрутизатори, комутатори, концентратори тощо. їх використання дозволяє:

  1. збільшити кількість комп'ютерів та інших пристроїв, об'єднаних у мережу;

  2. сегментувати трафік або повний інформаційний потік у ме­режі;

  3. з'єднати віддалені дільниці локальної мережі. Програмні ресурси комп'ютерної мережі — це програми, за

Допомогою яких забезпечується функціонування мережі.

Склад мережного ПЗ:

      1. Мережні складові ОС. 3. Мережні додатки.

      2. Службові програми. 4. Драйвери пристроїв мережі.

Для отримання послуг у мережі використовують програми, які зазвичай складаються з двох частин:

1. Клієнтська (надає можливість створити запит).

    1. Серверна (обробляє запит клієнтської частини).

Цю технологію побудови програмного забезпечення назива­ють клієнт-серверною технологією.

Робота за комп'ютерами з підручником

Учні читають відповідний матеріал у підручнику і дають відповіді на подані нижче запитання. У ході опитування учні по­винні обміркувати поняття робочої групи, робочої станції, домену, мережного адміністратора, доступу до ресурсів, сеансу користува­ча та його права.

      1. До якого типу належить мережа класу?

      2. Як можна назвати учнів під час практичної роботи в класі?

      3. Що таке домен?

      4. Хто такий мережний адміністратор? Чи є адміністратор у класі?

      5. Що мається на увазі під поняттям «сеанс користувача» як користувача мережі в нашому випадку? Які він має права?

      6. Що мається на увазі під поняттям «сеанс користувача» як користувача окремого комп'ютера? Які він має права?

      7. Яка папка в комп'ютері дозволяє розпочати роботу в ме­режі?

Група осіб однорангової локальної мережі, які об'єдналися :для виконання певного комплексу завдань, називається робочою : групою, а окремо взятий ПК — робочою станцією.

Сеанс користувача — усі дії, які виконує користувач мережі з обраним ім'ям та паролем під час реєстрування в мережі.

Адміністратор ПК — користувач, що має право вносити ; зміни до системи, включаючи установку програм і доступ до

всіх файлів ПК, а також може створювати, змінювати і видаляти облікові записи інших користувачів.

Адміністратор локальної мережі — користувач, відповідальний за планування, налаштування і керування щоденною роботою мережі. Адміністратора мережі називають також системним ;адміністратором.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]