- •Урок 1-2
- •Складові ос
- •Урок 3-4 Лабораторна робота.
- •Розподіл часу процесора
- •Урок 5-6 Лабораторна робота.
- •Управляючі утіліти:
- •Настроювання регіональних параметрів
- •Мови й служби текстового введення
- •Настроювання мов і служб текстового введення
- •Настроювання мовної панелі
- •Шрифти в Windows xp Professional
- •Робота зі шрифтами
- •Введення спеціальних символів
- •Оформити звіт по роботі. Урок7-8 Тема «Налагоджування апаратних пристроїв».
- •Настроювання «Диспетчер пристроїв»
- •Отримання інформації про систему
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Актуалізація опорних знань
- •Мотивація навчальної діяльності
- •Узагальнення та систематизація набутих знань
- •Урок 9-10 Лабораторна робота Тема «Налагоджування апаратних пристроїв».
- •3.Настроювання і діагностика пристроїв
- •5.Увага! Неправильна зміна ресурсів пристроїв іноді викликає відключення обладнання і припинення роботи комп'ютера
- •Консоль Управління комп'ютером (Управление компьютером )
- •16.Отримання інформації про систему Вкладки діалогового вікна властивостей пристрою
- •ЇУрок 11-12 Тема: Використання утиліт Дефрагментація диску.
- •Урок 13-14
- •Структура уроку:
- •Використання утиліти Перевірка диску
- •Використання утиліти Очищення диску
- •Урок 15-16 Тема «Архівування й відновлення даних».
- •Урок17-18 Лабораторна робота.
- •Хід роботи.
- •Планування архівування
- •Виберіть мережне або локальне архівування
- •Урок 19-20
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Осмислення набутих знань
- •Узагальнення і систематизація знань
- •Домашнє завдання Урок 21 Додатковий матеріал
- •Урок 22-23Лабораторна робота.
- •Хід роботи.
- •Інтерфейси, через які прикладні програми використовують служби tcp/ip
- •Настроювання tcp/ip і усунення несправностей
- •Урок 24-25 Тема: Локальні комп’ютерні мережі
- •Класифікація локальних комп’ютерних мереж
- •Функції і основні характеристики.
- •Методи доступу до середовища передачі даних.
- •Апаратура локальних мереж
- •Урок 26-27 Тема: Локальні комп’ютерні мережі
- •3.Програмне забезпечення локальних комп’ютерних мереж.
- •4.Управління принтерами
- •Урок 28-29 Лабораторна робота.
- •Хід роботи.
- •(Додаткове завдання) Створення локальної офісної мережі.
- •Урок 30-31 Лабораторна робота.
- •Хід роботи.
- •Адміністрування локальної мережі
- •Щоденник адміністратора
- •Правила адміністратора
- •4.Виконання задач, для яких потрібен дозвіл Управління принтерами
- •5.Призначення дозволів для принтера
- •6.Зміна дозволів для принтера
- •7.Управління документами
- •8.Припинення, перезапуск і скасування друку документа
- •Призначення повідомлення, зміна пріоритету і призначення розкладу друку
- •Усунення проблем друку
- •Урок 32-33 Тема: Робота в мережі Інтернет
- •Урок 34-35 Тема: Робота в мережі Інтернет
- •Робота з браузерами
- •Налагодження параметрів браузера
- •2.Налагодження параметрів браузера
- •Урок 36-37 Тема: Робота в мережі Інтернет
- •Навігація в Інтернет
- •Використання ftp, Telnet
- •Використання пошукових серверів
- •Для використання пошукових серверів потрiбно вiдкрити браузер
- •Урок 38-39 Лабораторно-практична робота Тема: Робота в мережі Інтернет. Налагодження параметрів браузера
- •Урок 40-41 Лабораторно-практична робота Тема: Робота в мережі Інтернет. Робота з браузером.
- •Урок 42-43 Лабораторно-практична робота Тема: Робота в мережі Інтернет
- •1. Використання та налагодження сервісів відкладеного читання та безпосереднього спілкування. Інтерактивне спілкування в Інтернет.
- •Хід роботи.
- •Урок 44-45 Лабораторно-практична робота Тема: Робота в мережі Інтернет
- •1.Використання пошукових серверів.
Урок 19-20
Тема уроку. Комп'ютерні мережі.
Мета уроку: сформувати поняття «комп'ютерна мережа». Ознайомити з видами комп'ютерних мереж; розглянути різноманітні топології комп'ютерних мереж. Надати визначення сервера та клієнтського комп'ютера, мережних протоколів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютери, підручники, схеми або таблиці.
Учні повинні знати:
поняття глобальної та локальної комп'ютерних мереж;
поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача;
поняття сервера та клієнтського комп'ютера;
протоколи, які застосовуються в локальних мережах;
призначення основних мережних протоколів.
Учні повинні вміти:
розрізняти локальну та глобальну мережі;
аналізувати топологію комп'ютерних мереж.
Структура уроку
№ з/п |
Етапи уроку |
Час, хв |
Методи та форми роботи з класом |
І |
Організаційний момент |
2 |
|
II |
Актуалізація і корекція опорних знань |
7 |
Фронтальне опитування |
III |
Мотивація навчальної діяльності |
2 |
Розповідь учителя |
IV |
Вивчення нового матеріалу |
10 |
Бесіда; робота з дидактичним матеріалом |
V |
Осмислення набутих знань |
5 |
Інтерактивна вправа «Незакінчені речення» |
№ з/п |
Етапи уроку |
Час, хв |
Методи та форми роботи з класом |
VI |
Узагальнення і систематизація знань |
12 |
Опитування учнів |
VII |
Підсумок уроку |
5 |
Перевірка заповнених таблиць |
VIII |
Домашнє завдання |
2 |
|
Хід уроку
Організаційний момент
Вітання з учнями, перевірка домашнього завдання.
Актуалізація і корекція опорних знань
Фронтальне опитування
Які ви знаєте інформаційні процеси?
Які інформаційні ресурси використовують для передавання інформації?
Яким із них ви надаєте перевагу? Чому?
Як ви розумієте поняття «телекомунікація»?
Мотивація навчальної діяльності
Розповідь учителя
Із початком масового використання комп'ютерів різко зросла ефективність роботи в усіх сферах людської діяльності. Стало можливим швидко передавати необхідну інформацію на відстань, використовувати разом спільні пристрої.
Вивчення нового матеріалу
Бесіда
Уявіть собі, що в мене і в мого сусіда за стіною (ми живемо в різних під'їздах) є комп'ютери, але в мене є велика колекція фільмів, а в нього немає: у мене є принтер, а в нього ні. Що треба зробити, щоб мій сусід зміг використовувати інформаційні та апаратні ресурси моєї системи? (Учні пропонують свої варіанти, серед яких обов'язково буде пропозиція з'єднати комп'ютери між
собою.)
Що для цього потрібно? (Спеціальне обладнання та спеціальне програмне забезпечення.)
Комп'ютерні мережі — це сукупність комп'ютерів, обладнаних спеціальним комунікаційним (мережним) обладнання і комунікаційним (мережним) програмним забезпеченням з'єднаних між собою лініями (каналами) зв'язку.
Отже, ми із сусідом підключилися один до одного. Що змінилося? Які можливості з'явились у кожного з користувачів Мережі? (Учні повинні відповісти, що тепер кожний має можливість скористатися ресурсами іншого комп'ютера.)
За допомогою комп'ютерних мереж забезпечується: колективне використання загального апаратного обладнання, програм та даних, обмін даними між користувачами мережі в реальному часі.
Але мережа з двох комп'ютерів є малою. Які взагалі існують мережі?
Робота з підручником
За допомогою підручника учні заповнюють таблицю класифікації мереж та з'ясовують, до якого типу належить мережа, про яку йшлося вище.
За територіальним розміщенням |
За призначенням |
За типом |
Локальні; регіональні; глобальні |
Інформаційні; обчислювальні; інформаційно-обчислювальні |
Однорангові та «клієнт-сервер» |
Звичайно, мережа, про яку йшлося у прикладі, є локальною.
Якщо всі ПК в мережі є рівноправними, така локальна мережа називається одноранговою).
Якщо в мережі є ПК, з якого черпають інформацію робочі станції, такий ПК називається сервером, робочі станції — клієнтами, а з'єднання — мережею типу «клієнт-сервер».
За допомогою підручника заповнити таблицю.
Тип мережі |
Переваги |
Недоліки |
Однорангова мережа |
|
|
Мережа типу |
|
|
«клієнт-сервер» |
|
|
Топологія мережі — геометрія з'єднання комп'ютерів між собою.
Магістральна топологія (шинна топологія)
Кільцеве з'єднання Ієрархічне з'єднання
З'єднання типу «зірка»
Сукупність правил і принципів, згідно з якими функціонує : конкретна локальна мережа, називається мережним протоколом.
Більшість сучасних мереж працюють на основі набору протоколів TCP/IP (від англ. Transmission Control Protocol та Internet Protocol).
Інформація, придатна для передавання в мережі, називається пакетом. За доставку пакетів та адресацію відповідає IP -протокол.
Протокол TCP, який розбиває інформацію на частини, кожна з яких утворює пакет, перераховує їх, що потім надає можливість «зібрати» інформацію в потрібному вигляді. Якщо якоїсь частій ни не вистачає, протокол вимагає повторного передавання даних. Крім того TCP перевіряє контрольну суму пакета — суму всіх його байт, обчислену за спеціальною формулою. Якщо контрольна сума не збігається, це означає, що пакет спотворений і надійде запит на повторне передавання даних.
ІР-адреса комп'ютера — цифрова адреса, яка складається; ;з чотирьох груп чисел, розділених крапкою, кожне З ЯКИХ не перевищує число 255.
