Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка ПГР -2.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
4.93 Mб
Скачать

Тривалість циклу виймання вугілля комбайном

Тривалість технологічного циклу для комплексу КГД визначається з формули:

tц =k[lк/ vn + tкр(1-кс)] +tр,хв., (5.6)

де k - коефіцієнт, який враховує непередбачувані перерви в роботі лави, в середньому становить 1,16; lк - довжина комбайнової частини лави, м; kс - коефіцієнт суміщення пересування секцій механізованого кріплення з вийманням комбайном (не більше 1,0);

кс= vкр/ vn (5.8)

tкр – тривалість кріплення комбайнової частини лави,

tкр = lк/ vкр., хв. (5.9)

tр - час на ремонтно-підготовчі роботи, хв/цикл,

tр=k(lк/ vn + tкр)/nв, хв. (5.10)

Навантаження на очисний вибій, обладнаний комплексом КГУ,

визначається за формулою:

Ал = nц· lл··m· γ·с· r, т/добу, (5.11)

nц = Тзм ·nв/ tц ,

де Тзм = 6 год - тривалість видобувної зміни; nв - число змін з видобування вугілля; lл - довжина лави, м; m - потужність пласта, м; γ =1,3…1,5 т/м3 - середня щільність вугілля,; с - коефіцієнт виймання вугілля; r - ширина захвату комбайна.

5.3.2. Приклад визначення тривалості циклу і навантаження на очисний вибій, обладнаний комплексом кгу для пласта безпечного за раптовими викидами

Вихідні дані: потужність пласта 1,2 м, вугілля крихке, породи покрівлі середньої стійкості (Б4), кут падіння 50˚, середня щільність вугілля, γ =1,4 т/м3, опір вугілля різанню Ар = 150 кН/м. Для заданих умов приймаємо механізований комплексом КГУ з комбайном «Темп-1», довжину лави lл = 130 м, довжину комбайнової частини лави lк = 110 м, ширина захвату комбайна r = 0,9 м.

Швидкість подачі комбайна і її складові визначаємо з формул (5.4)…(5.1):

– коефіцієнт, який враховує вплив в'язкості вугілля на опір різання:

КR =0,77+0,008·R·Ар = 0,77+0,008·150·0,15 = 0,95;

– питомі енерговитрати на руйнування вугілля:

Нw= 0,01·Ар·(0,12/ mв+ 0,2)·КR = 0,01·150·(0,12/ 1,2+ 0,2)·0,95 = =0,4275 кВт·год/т;

– стала потужність двигуна:

Рc = (0,7-0,9) Рn = 0,9·70 = 63 кВт;

– розрахункова швидкість подачі комбайна:

vnрс/60mвrγ∙кr∙Нw = 63/601,20,91,40,950,4275 = 1,71 м/хв.

Отже приймаємо швидкість подачі комбайна, як найближче менше значення швидкості подачі лебідки vn = 1,33 м/хв.

Тривалість технологічного циклу і її складових визначається для комплексу КГД з формул (5.8)…(5.5) та (5.1);

  • швидкість кріплення лави:

vкр= кн.к.·bкр/ =0,93·0.95/1=0,88 м/хв,

– тривалість кріплення комбайнової частини лави:

tкр = lк/ vкр= 110/0,88 = 125 хв.;

– коефіцієнт суміщення пересування секцій механізованого кріплення з вийманням комбайном:

кс= vкр/ vn = 0,88/1,33 = 0,66;

– час на ремонтно-підготовчі роботи:

tр=k(lк/ vn + tкр)/nв,= 1,16(110/1,33+125)/3 = 69 хв.;

  • тривалість технологічного циклу:

tц =k[lк/ vn + tкр(1-кс)] +tр = 1,16[110/ 1,33 + 125(1-0.66)] +69 =214 хв

Добове навантаження на лаву визначається через кількість циклів за добу:

nц = Тзм ·nв/ tц= 360·3/214 = 5,05. Приймаємо nц = 5

Тоді Ал = nц· lл··m· γ·с· r =5·130·1,20·1,4·0,95·0,9 = 934 т/добу.