Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка ПГР -2.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
4.93 Mб
Скачать

4.4. Приклад виконання завдань по роботі 4

При розрахунку навантаження на комбайнову лаву використовуємо вихідні дані з Додатку 3, табл.1 з урахуванням отриманих у попередніх роботах технічних рішень і результатів розрахунків, а саме: механізований комплекс КМТ з механізованим кріпленням МТ, комбайн 1ГШ68 і скребковий конве­єр СП87ПМ; довжина лави – 175 м; схема роботи комбайна одностороння; довжина ніш Σlн= 0; робоча швидкість подачі комбайна vn = 2,70 м/хв.; швидкість руху комбайна при зачищенні лави vз = 5,5 м/хв.; продуктивність комбайна q = 3,51т/хв.

Сумарна тривалість регламентованих організаційних перерв за зміну з врахуванням часу здачі-прийому зміни tз.п. = 14 хв. становить tорг=14+20=34 хв

Після підстановки відповідних даних в (4.5)…(4.7) маємо:

  • тривалість виймання вугілля комбайном:

tв=( lл- Σlн)/ vn, = (175-0)/2,70 = 64,8 хв.;

  • тривалість руху комбайна при зачищенні лави:

t3=( lл- Σlн)/ vз, = (175-0)/5,5 = 31,8 хв;

  • тривалість виконання кінцевих операцій при зарубці способом «косих заїздів»:

tк.о=2(2·lк+ lв.к.)/ vn = 2(2·8,4+15,0)/2,70 = 23,6 хв.

Розраховуємо з (4.3) і(4.4) невідомі ще нам коефіцієнти готовності технологічної схеми:

μку = μкд.1· μкд.2·…· μкд.n = 0,92·0,97·0,97=0,87;

µс= µс.е- µс.е(1- µс.е)∑ke= 0,98-0,98(1-0,98)4 =0,90.

Коефіцієнт готовності всієї технологічної схеми визначаємо з (4.2):

Навантаження на очисний вибій розраховується за формулою (4.1) з урахуванням tорг = 14+20=34 хв.:

= 3,51·0,39(360-34)3 = 1339 т/добу.

Кількість вугілля, отриманого при вийманні однієї смуги, становить:

Ас = lл mвrγ∙кr, = 175 1,50∙0,63∙1,45·0,95 = 228 т.

Тоді кількість знятих за добу смуг, а отже і кількість циклів при односторонній схемі виймання складе:

nц = nсм = Ал/ Ас = 1339/228=5,87.

Отриману величину nц округлюють до цілого значення nц=6 і коректують навантаження на лаву:

Ал = nц ·А с= 6·228 = 1368 т/добу.

Для побудови планограми робіт розбиваємо вісь абсцис на 4 зміни, а кожну зміну на 6 годин. По осі ординат відкладаємо довжину лави через 20 м (аналогічно рис. 4.3). Величину коректировочного коефіцієнту kк визначається з формули (4.12):

kк=(360– tпз)nзм/( tв+ tз+ tко)nц = (360–14)3/(64,8+31,8+23,6)6 = 1,44,

а скоректовані значення тривалості основних процесів – з формули (4.13):

– час виймання вугілля комбайном t'в = kк tв = 1,44·64,8 = 93 хв.;

– час зачищення лави комбайном t'з= kк tз =1,44·31,8 = 46 хв.; ;

– час на виконання кінцевих операцій t'ко.= kк tко = 1,44·23,6 = 34 хв.

Разом tц = 93+46+34 = 173 хв. За одну видобувну зміну можна виконати 2 цикли. На вказані вище процеси необхідно 173·2 = 346 хв. На підготовчо-заключні операції залишається 360-346 = 14 хв. (по 7 хв.– на початку і в кінці зміни).

При побудові графіку спочатку наносимо ремонтну зміну 6 годин), а потім відповідно тривалість операцій першого циклу:

  • підготовчих операцій у зміні, tп. = 7 хв.;

  • тривалість виконання виймальних операцій 93 хв.;

  • тривалість зачищення лави 46 хв.;

  • час на виконання кінцевих операцій (зарубки) tк = 34 хв.

Будуємо графік роботи (переміщення) комбайна при виконанні першого циклу. Таким же чином наносимо процеси, пов'язані з вийманням вугілля (переміщення кріплення і конвеєра), для наступних 5-и циклів.

Графік виконання робіт щозмінно повторюється. Процеси переміщення кріплення і конвеєра відбуваються паралельно з основним процесом, отже їх наносимо паралельними лініями – відповідними умовними позначками При кількості циклів за добу не кратному числу змін порядок виконання робіт щозмінно не повторюється. Але і в цьому випадку також розраховують тривалість кожної з операцій і послідовно наносять їх на графік.