Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПРАКТИКУМ_микробиология.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
31.12.2019
Размер:
1.34 Mб
Скачать

Ситуаційні задачі

  1. Під час мікроскопії рідини зі струпа виявлено великі грампозитивні стрептобацили, оточені капсулою. До якого виду орієнтовно можна віднести ці мікроорганізми? Які дослі­дження слід провести для уточнення видової приналежності цієї культури?

  2. Під час мікроскопії краплі випорожнень було виявлено тоненькі, ледь зігнуті грамнегативні палички. До якого роду орієнтовно можна віднести ці мікроорганізми? Які досліджен­ня слід провести для уточнення родової приналежності цієї культури?

  3. У гуртожитку виявили хворого на холеру. Які препарати слід використати для проведення екстреної профілактики хо­лери у контактних?

  4. Із сироваткою крові хворого на туляремію поставили ре­акцію аглютинації з туляремійним діагностикумом. Титр си­роватки виявився 1:100. Чи можна на основі цих результатів підтвердити діагноз?

  5. Для масового обстеження населення на бруцельоз вико­ристовують алергійний метод діагностики. Який препарат при цьому використовують? Як його вводять? Як враховують ре­зультат?

Домашнє завдання

Підготуйтеся до практичного заняття 11.

Рекомендації щодо самопідготовки до практичного заняття 11

  1. Ознайомтеся з темою і метою практичного заняття, запи­шіть у щоденнику тему і план заняття.

  2. Вивчіть теоретичний матеріал (див. підручник, с. 278— 303; практикум, с. 123—136).

Практичне заняття 11

^ ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА ХВОРОБ, СПРИЧИНЕНИХ ЗБУДНИКАМИ ПОВІТРЯНО-КРАПЛИННИХ БАКТЕРІАЛЬНИХ ІНФЕКЦІЙ

у Мета заняття:

  • уміти проводити взяття патологічного матеріалу для до­слідження;

  • уміти оформляти супровідну документацію;

  • уміти проводити первинний посів матеріалу на поживні середовища;

  • знати препарати для специфічного лікування та профі­лактики.

Оснащення: тампони для зіва і носа на алюмінієвому дроті, шпатель для зіва, середовища виготовлені стерильні та з ростом відповідної культури: КА, кров'яно-телуритовий агар (КТА); казеїново-вугільний агар (КВА), середовище Борде—Жангу з додаванням антибіотиків, мікроскопи світловий і бінокуляр­ний стереоскопічний, імерсійне масло, баночка для збирання мокротиння, спиртівка, сірники, маркер, пінцет, шпатель для посіву, мікропрепарати промислового виготовлення, препара­ти для специфічної профілактики (АКДП, БЦЖ), протидиф­терійна сироватка і лікувальні препарати, календар профілак­тичних щеплень.

План

  1. Взяття матеріалу у разі обстеження на дифтерію, запов­нення направлення, підготовка до транспортування, про­ведення первинного посіву патологічного матеріалу.

  2. Вивчення культуральних властивостей коринебактерій, визначення морфологічних і тинкторіальних властивос­тей коринебактерій у мікропрепаратах.

  3. Взяття патологічного матеріалу для дослідження за пі­дозри на коклюш, проведення первинного посіву на сере­довища КВА і Борде—Жангу.

  1. Вивчення культуральНих, морфологічних і тинкторіаль-них властивостей бордетел у мікропрепаратах.

  2. Ознайомлення з методами відбору патологічного матері­алу для мікробіологічного дослідження за підозри на ту­беркульоз, умовами його транспортування.

  3. Вивчення морфологічних і тинкторіальних властивостей мікобактерій туберкульозу у мікропрепаратах.

  4. Ознайомлення з препаратами для профілактики і ліку­вання повітряно-краплинних бактеріальних інфекцій.

/ Хід заняття