Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
EkonomikA1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
249.86 Кб
Скачать

3. Калькуляція собівартості одного виробу.

В цій частині курсової роботи складається планова калькуляція собівартості швейних виробів. Для того, щоб скласти калькуляцію, необхідно виконати розрахунок по наступних статтях:

  • основна заробітна плата робітників;

  • додаткова заробітна плата робітників;

  • витрати на єдиний соціальний внесок;

  • накладні витрати;

3.1.Основна заробітна плата робітників

Основна заробітна плата робітників прийнята з таблиці 4., грн..

З’ос=Зосн/Впл

З’ос=380787,36/1824=208,76грн.

3.2. Додаткова зарплата робітників.

Додаткова заробітна плата робітників прийнята з таблиці 4, грн..

З’дод=Здод/Впл

З’дод=272459,15/1824=149,37грн.

3.3. Відрахування на єдиний соціальний внесок.

ФОП=З’осн+З’дод, грн.

ФОП=208,76+149,37=358,13грн.

Відрахування на єдиний соціальний внесок приймається у розмірі 37,96 % від ФОП.

Вєсв=ФОП*37,96%/100, грн.

Розраховуємо на один виріб:

Вєсв= 358,13*37,96/100=135,95 грн.

Розраховуємо всього на виробництво:

Вєсв=653246,51*37,96/100=247972,37

3.4.Накладні витрати

Відсоток приймається у розмірі 25% (%Вн.)

Вн.=З’осн*%Вн./100грн.

Розраховуємо на один виріб:

Вн.=208,76*25/100=52,19 грн.

Розраховуємо всього на виробництво:

Вн=380787,36*25/100=95196,86

3.6 Загальновиробничі витрати.

Витрати по всіх статтях калькуляції занесені в таблицю 6.

Таблиця 6. Калькуляція собівартості продукції.

№ п/п

Статті калькуляції

Витрати , грн.

Структура собівартості, %

на весь випуск за рік

на один виріб

1

2

3

4

5

2

Основна заробітна плата

380787,36

208,76

38,2

3

Додаткова заробітна плата

272456,15

149,37

27,34

4

Відрахування на єдиний соціальний внесок

247972,37

135,95

24,88

5

Накладні витрати

95196,84

52,19

9,58

Повна собівартість

996412,72

546,27

100

4. Основні економічні показники.

4.1.Вартість нормо-години

Внг=Сп/(Чр*Тпл)

Внг=996412,72/(20*1816)=27,43грн

    1. 4.2. Вартість продукції в цінах підприємства

    2. Врпл*Ц, грн.

де Ц – ціна і-го виробу.

Вр=1824*600,89=1096023,3 грн

Вільну ціну підприємства рекомендується визначати за формулою:

Ц=С*(1+Рп/100), грн.

де С – собівартість одного виробу, грн.

Рп – планова рентабельність базового підприємства,%

Ц=546,27(1+10/100)=600,89 грн.

4.3. Прибуток від реалізації продукції, грн.

Пррп

Пр=1096023,3-996412,72=99610,6 грн.

де Сп – повна собівартість продукції, грн.

4.4. Рентабельність продукції,%

Рпрп*100, %

Рп=99610,6/996412,72*100=10%

4.5. Затрати на 1 грн. товарної продукції, коп..

Зтпр*100, коп.

Зт=996412,72/1096023,3*100=90 коп.

4.6.Середньомісячна заробітна плата 1-го робітника грн.

Зсер=ФОП/(Чр*12), грн.

де ФОП – фонд оплати праці робітників основного виробництва, грн.

Зсер=653246,51(20*12)=2721,86

4.7.Вільна відпускна ціна для розрахунку із заовником в умовах сплати єдиного податку в розмірі 10%

Цвв=Цп*Ксп10

Цвв=600,89*1,112=668,18грн

де Ксп10=1,112

4.9Продуктивність праці одного робітника в місяць грн

ПП=Ввв/Чр*12

ПП=1218760,3/20*12=5078,16грн

4.10Продуктивність праці одного робітника в рік грн

ПП=Вввр, грн.

П П=1218760,3/20=60938,02грн

Результати розрахунків занесені в таблицю 7 економічних показників

Таблиця 7. Техніко-економічні показники.

Показники

Значення по проекту

1. Вартість нормо-години ,грн

27,43

2.Вартість продукції в цінах підприємства ,грн

1096023,3

3.Прибуток, грн.

99610,6

4. Рентабельність продукції, %

10

4. Затрати на 1 грн. товарної продукції ,коп

90

5. Собівартість 1-го виробу, грн..

546,27

6. Середньомісячна заробітна плата робітників, грн.

2721,86

7. Продуктивність праці 1-го робітника в місяць,грн

5078,16

8. Продуктивність праці 1-го робітника в рік ,грн

60938,02

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]