
- •Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
- •Інститут післядипломної освіти Контрольна робота
- •Фінансові ресурси підприємств, їх формування і використання.
- •Основи організації податкової роботи.
- •Практична частина:
- •Вихідні дані для розрахунку, тис.Грн.
- •Вихідні дані для розрахунку
- •Список використаної літератури:
Практична частина:
Задача №1
Визначити величину фінансових ресурсів підприємства у вигляді чистого прибутку за звітний період та суму централізованих фінансових ресурсів, які повинні спрямовуватись підприємством у бюджет у вигляді податку на прибуток.
Вихідні дані для розрахунку, тис.грн.
№
|
Показники
|
Варіант |
18 |
||
1 |
Доход від реалізації продукції |
15,3 |
2 |
Інші операційні доходи |
- |
3 |
Отримано безповоротну фінансову допомогу |
1,9 |
4 |
Виробничі витрати |
5,5 |
5 |
Сплачено штрафів за порушення умов угоди |
10,7 |
6 |
Сплачено дивіденди акціонерам |
3,2 |
7 |
Витрати, пов”язані з реалізацією продукції |
0,8 |
8 |
Доходи від участі в спільних підприємствах |
3,1 |
9 |
Витрати на соціальний розвиток |
2,1 |
Розрахунок:
Д = 15,3+3,1+1,9 = 20,3 тис.грн
В= 5,5+0,8 = 6,3 тис.грн
П = 20,3-6,3 = 14 тис.грн
ПП = 0,21*14 = 2,94 тис.грн
ЧП = 14-2,94 = 11,06 тис.грн
Відповідь: Чистий прибуток за звітний період дорівнює 11,06 тис.грн, а податок на прибуток 2,94 тис.грн.
Задача №2.
На основі наведених даних визначити суму податків і зборів, що сплатить підприємство до бюджету та державних цільових фондів за рік.*
Вихідні дані для розрахунку, тис.Грн.
№
|
Показники
|
Варіант |
18 |
||
1 |
Витрачено на придбання сировини (з ПДВ) |
65,5 |
2 |
Витрачено на придбання матеріалів ( без ПДВ) |
5,3 |
3 |
Нараховано ЗП |
22,7 |
4 |
Балансова вартість автомобіля |
30,8 |
5 |
Площа земельної ділянки, що перебуває в користуванні, га |
1,3 |
6 |
Виручка від реалізації продукції (з ПДВ) |
184,0 |
Обє”м циліндра двигуна автомобіля - 3600 куб. см
Кількість населення – 15 тис.чол
Розрахунок:
МВ = 65,5-65,6/6+5,3 = 59,9 тис.грн
ЗП = 22,7 тис.грн
ВСЗ = 22,7*0,37 = 8,4 тис.грн
АВ = 30,8*0,2 = 6,16 тис.грн
І = 1,98+15,6 = 17,58 тис.грн
ТП = 55*3600/1000 = 1,98 тис.грн
1,3 га =13000
ЗП = 1,2*13000 = 15,6 тис.грн
В = 59,9+22,7+8,4+6,16+17,58 = 114,74 тис.грн
Д = 184,0-184,0/6 = 153,3 тис.грн
П = 153,3-114,74 = 38,56 тис.грн
ПП = 0,21*38,56 = 8,1 тис.грн
Сплатить:
ВСЗ = 8,4 тис.грн
ПП = 8,1 тис.грн
ТП = 1,98 тис.грн
ЗП = 15,6 тис.грн
ПДВ = 30,7-10,92 = 19,72 тис.грн
Всьго = 53,8 тис.грн
Відповідь: Сума виплат підприємства складатиме 53,8 тис.грн
Задача № 3
Визначити суму дивідендів, яку слід виплатити власникам простих і привілейованих акцій.
Вихідні дані для розрахунку
№
|
Показники
|
Варіант |
18 |
||
1 |
Кількість випущених акцій, тис.шт. |
38 |
2 |
Акціонерний капітал, тис. грн. |
104 |
3 |
Кумулятивні привілейовані акції, тис. шт. |
3,8 |
4 |
Фіксований дивіденд по привілейованих акціях, % |
7 |
5 |
Період попередньої несплати дивідендів, роки |
2 |
6 |
Прибуток за звітний період, тис. грн. |
83,5 |
7 |
Доля прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, % |
60 |
Розрахунок:
Ца = 104/38 =2,74 тис.грн
МД = 83,5*0,60 = 50,1 тис.грн
Σ Дприв. = 3,08*2,74*0,07 = 0,59 тис.грн
Σ Дк. прив. = 0,59*2 =1,18 тис.грн
Σ Дп. = 50,1-0,59-1,18 = 48,33 тис.грн
Одна проста =48,33/38-3,8 = 1,41 тис.грн
Одна привілейована = 0,59/3,8 = 0,16 тис.грн
Відповідь: На одну просту акцію потрібно виплатити 1,41 тис.грн; на одну привілейовану акцію 0,16 тис.грн.