
- •Мета|ціль| курсового проектування
- •Питання, що розробляються в спеціальній частині|частці| проекту
- •Охорона праці
- •Перелік креслень, що рекомендуються для виконання курсового проекту
- •Приклад розрахунку курсового проекту з дисципліни «Канатне виробництво»
- •1.2Характеристиката та технічні вимоги до основних матеріалів, що використовуються для виготовлення канатів.
- •Спеціальна частина
- •2.1 Розрахунок конструктивно – геометричних параметрів каната за Дін 3071 діаметром 26,0 мм
- •2.3 Розрахунок необхідного обладнання для виготовлення каната за Дін3071 діаметром 26,0 мм
Спеціальна частина
2.1 Розрахунок конструктивно – геометричних параметрів каната за Дін 3071 діаметром 26,0 мм
18*7(1+6)+12*7(1+6)+6*7(1+6)+ОС
Визначення діаметра пасми каната
Dпасм = Dк/m
Dпасм = 26,0/7,2242 = 3,60 мм
Визначення кроку звивки
Т = Dк*Кt
T = 26,0*6,5 = 169 мм
3. Визначення кута звивки в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т
tgλ = 3,14*(26,0 – 3,60)/169 = 0,4163
λ = 22˚36΄
4. Визначення відносного подовження пасми в канаті
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9232 = 1,083
5. Визначення довжини пасми
L = Lк*Е = 1000*1,083 = 1083м
6. Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m
δ1 = 3,60/3,0407 = 1,18 мм
δц = Dпасм – 2*δ1
δц = 3,60 – 2*1,18 = 1,24 мм
Визначення кроку звивки дротуδ1
tδ1= Dпасм*Кt
tδ1= 3,60*9 = 32,40 мм
8. Визначення кута звивки дроту δ1
tgλ = п*dсер/t
tgλ = 3,14*(3,60 – 1,18)/32,40 = 0,2342
λ = 13˚36΄
9. Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9720 = 1,028
10. Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1м
Lδц = 1083м
12*7(1+6)+6*7(1+6)+ОС
Визначення діаметра каната
Dк = Dк18*7(1+6)+12*7(1+6)+6*7(1+6) -2* Dпасм
Dк = 26,0 – 2*3,60 = 18,8 мм
Визначення діаметра пасми каната
Dпасм = Dк/m
Dпасм = 18,8/5,1275 = 3,66 мм
3. Визначення кроку звивки
Т = Dк*Кt
Т = 18,8*6,5 = 122,2 мм
4. Визначення кута звивки в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т
tgλ = 3,14*(18,8 – 3,66)/122,2 = 0,3888
λ = 21˚49΄
5. Визначення відносного подовження пасми в канаті
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9285 = 1,077
6. Визначення довжини пасми
Lпасми = Lпасм*Е
Lпасми = 1083*1,077 = 1166 м
7. Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m
δ1 = 3,66/3,0407 = 1,20мм
δц = Dпасм – 2*δ1
δц = 3,66 – 2*1,20 = 1,26 мм
Визначення кроку звивки дротуδ1
tδ1= Dпасм*Кt
tδ1= 3,66*9 = 32,94 мм
9. Визначення кута звивки дроту δ1
tgλ = п*dсер/t
tgλ = 3,14*(3,66 – 1,20)/32,94 = 0,2348
λ = 13˚36΄
10. Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9720 = 1,028
11. Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1 м
Lδц = 1083м
6*7(1+6)+ОС
1.Визначення діаметра каната
Dк = Dк 12*7(1+6)+6*7(1+6) -2* Dпасм
Dк = 18,8 – 2*3,66 = 11,48 мм
2. Визначення діаметра пасми каната
Dпасм = Dк/m
Dпасм = 11,48/3,0783 = 3,70мм
3. Визначення кроку звивки
Т = Dк*Кt
Т = 11,48*6,5 = 74,65мм
4. Визначення кута звивки в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т
tgλ = 3,14*(11,48 – 3,70)/74,65 = 0,3272
λ = 18˚04΄
5. Визначення відносного подовження пасми в канаті
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9505 = 1,052
6. Визначення довжини пасми
Lпасми = Lпасм*Е
Lпасми = 1083*1,052 = 1139,3 м
7. Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m
δ1 =3,70/3,0407 = 1,21
δц = Dпасм – 2*δ1
δц = 3,70 – 2*1,21 = 1,28 мм
8. Визначення кроку звивки дротуδ1
tδ1= Dпасм*Кt
tδ1= 3,70*9 = 33,3мм
9. Визначення кута звивки дроту δ1
tgλ = п*dсер/t
tgλ = 3,14*(3,70 – 1,21)/33,3 = 0,2347
λ = 13˚36΄
10. Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ
Е = 1/0,9720 =1,028
11. . Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1м
Lδ1 = 1083 м
Розрахунок необхідної кількості матеріалів на заданий об'єм виробництва Q=22000 т/рік
Вага одного метра погонного
gпм=gмч+gсм+gос
Вага металевої частини
gмч = п/4*n(δц²*іц+δ1²*іγ1)*γмч*К∑*10³
gмч1 = 3,14*18*(1,24²*1+1,18²*6)*7,85*1,1*10³ = 1,20 кг
gмч2 = 3,14*12*(1,26²*1+1,20²*6)*7,85*1,1*10³ = 0,83 кг
gмч3 = 3,14*6*(1,28²*1+1,21²*6)*7,85*1,1*10³ = 0,42 кг
gмч = 1,20+0,83+0,42 = 2,45 кг
3.Вага органічного осереддя
gос = п/4*dос²*γос*10³
gос = 3,14/4*6,50²*0,906*10³ = 0,03кг
Вага змазки
gсм = (Fпасм-Fмч)* γзм*Крозх*10³
Fпасм = п/4*dпасм²* n
Fмч = п/4*(δц²* n+δ1²* n)
Fпасм1 = 3,14/4*3,60²*18 = 183,12 мм²
Fмч1 = 3,14/4*(1,24²*18+1,18²*6*18) = 139,77мм²
gсм1 = (183,12 – 139,77)*0,8*0,956*10³ = 0,03 кг
Fпасм2 = 3,14/4*3,66²*12 = 126,18 мм²
Fмч2 = 3,14/4*(1,26²*12+1,20²*6*12) = 96,34 мм²
gсм2 = (126,18 – 96,34)*0,8*0,956*10³ = 0,02 кг
Fпасм3 =3,14/4*(1,28²*6+1,21²*6*6) = 21,50 мм²
gсм3 = (64,4 – 21,50)*0,8*0,956*10³ = 0,03 кг
gсм = (0,03+0,02+0,03)*3 = 0,24 кг
gпм = 0,03+0,24+2,45 = 2,72
4. Вага каната
gк = 1000*2,72 = 2720 кг