
- •В.В.Перетятько методика викладання хімії
- •Мета: визначити предмет, мету, завдання і методи методики навчання хімії; проаналізувати шкільні підручники і програми.
- •Мета: розкрити методичні особливості і прийоми навчання учнів розв’язуванню хімічних задач і обговорити методику використання задач на уроках хімії.
- •Охарактеризуйте загальні форми навчання.
- •Тема. Контроль і оцінювання знань, вмінь та навичок учнів з хімії
- •Тема. Особливості методики проведення уроків теми «початкові хімічні поняття». Проведення імітаційної гри «урок хімії в 7 класі»
- •Методичні рекомендації до написання та оформлення індивідуальних творчих робіт студентів
- •Питання до екзамену
- •Тлумачний термінологічний словничок
- •Список рекомендованої літератури
- •Професіограма вчителя хімії
- •Формування компетентностей учнів середньої загальноосвітньої школи на уроках хімії
- •Методика розв’язування хімічних задач
- •Інструкції до хімічних експериментів
- •Застереження! Дослід проводиться у витяжній шафі!
- •Застереження! Дослід проводиться у витяжній шафі!
- •Проблемне навчання хімії
- •Застосування методики в.Ф шаталова на уроках хімії
- •Класифікація уроків хімії
- •Характеристика основних етапів уроку хімії
- •Оформлення плану-конспекту уроку хімії
- •Загальнодидактична схема аналізу уроку
- •6. Ефективність застосування методів і прийомів навчання
- •7. Ефективність застосування засобів навчання
- •8. Діяльність учнів на уроці
- •9. Діяльність учителя на уроці
- •10. Результати уроку
Охарактеризуйте загальні форми навчання.
Які організаційні форми застосовуються при навчанні хімії?
Поясніть, чому урок вважається основною, але не єдиною організаційною формою навчання хімії.
Охарактеризуйте типи уроків класифікації за основною дидактичною метою.
Дайте характеристику основних етапів уроку. Поясніть, чому дотримання чіткої структури уроку для вчителів-початківців є обов’язковим.
Яким чином учитель формулює навчальні, виховні і розвивальні цілі до конкретного уроку хімії?
Як слід добирати методи і засоби навчання до кожного конкретного уроку?
Поясніть необхідність складання вчителем плану-конспекту уроку. Чому, на Вашу думку, вчителям-початківцям потрібно максимально повно розкривати зміст кожного етапу уроку?
Навчальні завдання:
Завдання 1. Складіть річний план вивчення хімії в 9 класі за запропонованим зразком:
Таблиця 1
РІЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ХІМІЇ В 9 КЛАСІ
Тема програми |
Кількість годин |
Календарні терміни |
|
|
|
Завдання 2. Користуючись зразком тематичного плану сплануйте тему «Прості речовини метали і неметали» (7 кл.).
Таблиця 2
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ТЕМИ
«ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ»
№
|
Дата прове-дення |
Тема уроку |
Основні поняття уроку |
Методи і засоби навчання |
Дом. завд. |
Приміт-ки |
|
|
|
|
|
|
|
Завдання 3. Ознайомтесь зі структурою плану-конспекту уроку хімії. Складіть план-конспект уроку на тему «Загальні способи добування оксидів, кислот, основ, солей» з теми «Основні класи неорганічних сполук» (8 кл.).
СТРУКТУРА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ ХІМІЇ
Тема уроку: дослівно, як вона визначена в програмі для загальноосвітніх навчальних закладів.
Навчальна мета: передбачає формування в учнів конкретних знань (понять, правил, законів і т.п.), способів навчальної та пізнавальної діяльності, умінь пояснювати і застосовувати ці знання, діяти продуктивно.
Виховна мета: передбачає формування наукового світогляду, ціннісних і культурологічних позицій, моральних переконань, позитивного відношення до роботи, етичних, естетичних, патріотичних та інших якостей особистості.
Розвивальна мета: передбачає формування визначених ключових компетентностей, роботу з розвитку мислення учнів, їхньої пам’яті, уяви, емоцій, уваги, мови тощо
Тип уроку: обирається відповідно до навчальної мети з класифікації за основною дидактичною метою.
Методи навчання: наводиться перелік усіх методів навчання біології, які планується використати на уроці.
Обладнання: наводиться перелік усіх засобів навчання, які будуть залучені під час уроку.
Література: список інформаційних джерел, які опрацював студент під час підготовки до уроку. Список включає не менше 4 інформаційних джерел: основний шкільний підручник з біології; підручник з відповідного розділу біології для ВНЗ; методичні розробки уроків біології досвідчених учителів; додаткова література з цікавою або сучасною інформацією з теми уроку.
Хід уроку: детальний запис змісту всіх етапів структури уроку відповідного типу.
Самостійна домашня робота.
Напишіть план-конспект уроку на тему «Оксиген. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості» з теми «Прості речовини метали і неметали» (7 кл.).
Назвіть 10 вимог, яким на Вашу думку, має відповідати сучасний урок хімії в ЗОШ.
Лабораторне заняття № 7