Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
konspekti-urokіv-іnformatiki-_.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.44 Mб
Скачать

1. Робота з підручником.

- Розкриваємо підручник на сторінці 18.

2. Фізкультхвилинка.

Ширше, діти, треба стати.

Будем дрова ми рубати.

Раз - підняли руки вгору,

Два - змахнули всі додолу.

І рубаємо завзято,

Хай тепло приходить в хату.

V. Робота за комп'ютером. Програма"Пам'ятайка".

Опис на сторінці 19.

Релаксація. Вправи для очей.

Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 4-5 раз.

Вправи для рук.

Захопивши великим і вказівним пальцями правої руки палець лівої руки, злегка потягнути його. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки.

VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

– Сьогодні ми з вами згадали, що таке команда та алгоритм і яке важливе значення має вірна послідовність команд в алгоритмі.

VII. Домашнє завдання (диференційоване).

Виконайте завдання "Для розумників і розумниць" (з підручника на сторінці 19).

Урок №9 Тема: Алгоритмічні етюди

Мета уроку:

  • закріпити поняття „алгоритм" та „команда";

  • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

Обладнання: програма "Пам'ятайка".

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

Розминка.

Гра "Цікаві перетворення"

Учитель задає дітям початок і кінець подій, а діти повинні придумати проміжні дії. Приклади:

  • Як з яйця отримують курку? (З яйця вилупиться курча, а з нього виросте курка).

  • Як з ікринки з'являється жаба? (З ікринки виводиться пуголовок, а він перетворюється на жабку).

  • Як з овечої шерсті зв'язати светр? (Овечку підстригають, з шерсті прядуть пряжу, з пряжі в'яжуть светр).

II. Перевірка домашнього завдання.

Сашко – співак; Ірина – піаністка; Ганнуся – скрипаль. Зайві слова:

  • підвода;

  • гіркий;

  • нічого.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Що називається командою?

  • Що являє собою алгоритм?

  • Чи має значення послідовність команд в алгоритмі?

  • Що називається програмою?

IV. Вивчення нового матеріалу.

- Давайте складемо алгоритм приготування домашніх завдань.

1. Робота з підручником.

- Відкриємо підручник на сторінці 20.

2. Фізкультхвилинка

Тупоти, ведмедику,

Плескай у долоні.

Посміхнись, присідай зі мною.

Руки вгору, вперед і вниз.

Присядь і піднімись.

V. Робота за комп'ютером. Програма "Пам'ятайка".

Опис в підручнику на сторінці 21.

Релаксація. Вправи для очей.

Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вверх і вниз. Повторити 4-5 раз.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз - кінчики пальців стиснути так, щоб вони торкнулися верхньої частини долоні; на рахунок два -випрямити пальці.

VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

- Ви потренувались в складанні алгоритмів, навчились виправляти помилки в чужих алгоритмах.

VII. Домашнє завдання.

- Виконайте завдання "Для розумників і розумниць" (з підручника на сторінці 21).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]