
Міністерство охорони здоров’я України
Запорізький державний медичний університет
Кафедра дерматовенерології та косметології з циклом естетичної медицини
ЗАТВЕРДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Завідувач кафедри Голова
дерматовенерології та косметології
з циклом естетичної медицини циклової методичної комісії
факультету післядипломної освіти терапевтичного профілю
Запорізького державного Запорізького державного
медичного університету медичного університету
професор Федотов В. П. д. мед.н., доцент Доценко С.Я.
_______________________ ______________________
_______ серпня 200___ року ______ серпня 200___ року
М Е Т О Д И Ч Н А Р О З Р О Б К А
до заняття за фахом “дерматовенерологія”
«ПСОРІАЗ. ЧЕРВОНИЙ ПЛЕСКАТИЙ ЛИШАЙ»
Запоріжжя
2012
Тема: Псоріаз. Червоний плоский лишай.
Актуальність теми: Актуальність теми:
Псоріаз - це поширене хронічне запальне папулосквамозное захворювання шкіри мультифакторній етіології, з функціональними та комунікативними аномаліями Т-лімфоцитів.
Псоріазом страждає близько 1-2% населення Землі. Найбільш висока захворюваність відзначається в Західній Європі та Скандинавії. Менш поширена хвороба серед чорних і китайців і рідко зустрічається серед корінних жителів Америки.
Червоний плоский лишай - це відносно поширене захворювань, що зустрічається приблизно у 1% хворих, які відвідують дерматолога. Хворіють в основному дорослі середнього віку, однаково часто чоловіки і жінки. Це ідіопатичне захворювання. Розглядаються наступні гіпотези: вірусна інфекція, аутоімунна реакція, психогенна реакція. На користь цих гіпотез свідчать зв'язок виникнення КПЛ з наявністю вірусного гепатиту, неврологічних захворювань, важкої психічної травми. Ідентичні ліхеноїдниє висипання відзначалися при медикаментозних реакціях після трансплантації кісткового мозку як прояв хвороби "трансплантат проти хазяїна". Більшість випадків КПЛ зустрічається у здорових в усіх відношеннях людей, і причину встановити не вдається.
План заняття
Вид заняття:Практичне заняття
Загальна мета: вміти проводити обстеження хворого дерматологічного профілю, розпізнати у хворих прояви псоріазу, червоного плоского лишаю
.Виховна мета: (приклади)
Формувати професійну якість, прагнення до раціонального виконання трудових дій, отримування нових знань самостійно, виховувати почуття відповідальності, творчого мислення, чуйного ставлення до хворого.
Навчити оцінювати інформацію з точки зору творчості, логічного мислення, побудити пізнавальну, трудову діяльність, наполегливість у вдосконаленні професійних навичок та вмінь, виховувати почуття чуйного та відповідального ставлення до хворого.
Дидактична (навчальна) мета:
Студент повинен знати:
поглибити знання за питаннями, розширити знання, завершити формування, дослідження, вивчення, залучити до самостійного оперативного рішення
Сучасні погляди на етіологію і патогенез псоріазу ( червоного плескатого лишаю).
Чинники ризику розвитку і прогресування хвороби. Клінічні прояви, еволюцію висипки, стадії клінічного перебігу.
Діагностичні феномени псоріазу.
Клінічні різновиди та принципи класифікації псоріазу (червоного плескатого лишаю)
Системні ознаки захворювання
Особливості диференціальної діагностики псоріазу та червоного плескатого лишаю.
Патогістологічні ознаки псоріазу та червоного плескатого лишаю.
Алгоритм лікування та показання до лікарсько-трудової експертизи .
Студент повинен вміти:
На практичному занятті (використати необхідні терміни): сформувати навички, навчити новому способу дії, оволодіти, відпрацювати навички, сформувати професійні вміння, засвоїти вміння самостійно використовувати знання, сформувати чітке уявлення про послідовність дій, закріпити відомі способи дій, залучити до творчої діяльності, оволодіти методикою інструментального дослідження, набути навички з трактування лабораторних та інструментальних досліджень…..
На семінарському занятті(використати необхідні терміни): систематизувати та поглибити знання за питаннями, поглибити уявлення, сутність, залучити до аналітичної діяльності, творчої діяльності…..
правильно провести огляд і зібрати анамнез у хворого на псоріаз та червоний плескатий лишай;
поставити клінічний діагноз та оцінити ступінь тяжкості псоріазу та червоного плескатого лишаю;
провести діагностичні тести й використати додаткові методи обстеження, які підтверджують діагноз;
провести диференційну діагностику псоріазу чи червоного плескатого лишаю із захворюваннями, що мають подібну клінічну картину;
скласти план рекомендацій щодо лікування й профілактики рецидивів у пацієнтів із псоріазом чи червоним плескатим лишаєм .
Структура заняття
№ з/п |
Етап |
Час, хв. |
Навчальні матеріали |
Місце проведення заняття |
|
Засоби навчання |
Обладнання |
||||
1 |
Організаційна частина заняття |
10 |
|
|
Навчальна кімната |
2 |
Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня |
15 |
Задачі, тестові завдання |
|
Навчальна кімната |
3 |
Структурні елементи заняття, які забезпечують досягнення дидактичної і виховної мети ПЛД
Клінічний розбір хворих
Розбір теми в кабінетах |
120
120
125 |
Хворі, історії хвороби, алгоритми
Хворі, історії хвороби, алгоритми
Таблиці, схеми, алгоритми |
|
Палата, навчальна кімната, кабінет функціональної діагностики
Палата, навчальна кімната, кабінет функціональної діагностики
Навчальна кімната |
4 |
Підведення підсумків заняття (кінцевого рівня) |
20 |
Задачі |
|
Навчальна кімната |
5 |
Домашнє завдання |
10 |
|
|
|