Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задачи по ЕП экзамен.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
148.48 Кб
Скачать

Розв'язок:

1. Визначаємо суму приведених капіталовкладень до початку здійснен­ня заходів з автоматизації виробництва

а) за І варіантом:

сумКВ(прив)=315,0+273,9+238,2+207,1 = І034,2 тис. грн.

б) за II варіантом:

сумКВ(прив)=315,0+347,8+340,3+62,5=1065,6 тис. грн.

Висновок: Економічно доцільно зупинитись на І варіанті інвесту­вання заходів проекту з автоматизації виробництва, оскільки сума капіталовкладень приведених до моменту початку їх освоєння, за І варіантом 31,4 тис грн менша порівняно з ІІ варіантом.

Завдання 4.

Інвесторам подані 2 варіанти інвестування проекту. Вихідні дані наве­дені в табл.З.

Необхідно обрати кращий варіант інвестування за індексами дохідності та періодами окупності. Для здійснення процесу дисконтування прийнята процентна ставка 15%.

Таблиця З

Показники двох варіантів інвестиційного проекту

Показники

Варіанти

І

II

Сума інвестицій у проект, тис гри.

16500

17200

Період реалізації проекту, роки

4

4

Щорічні грошові потоки, які очікуються ВІД реалізації проекту

перший

5500

5100

другий

5100

5500

третій

6080

6000

четвертий

4270

5620

Разом за 4 роки

20950

22220

Розв'язок:

1. Визначаємо коефіцієнт дисконтування:

а) за 1 рік: а1=1/(1+(15/100)1)=1/1,15=0,8696;

б) за 2 роки: а2=1/(1+(15/100)2)=1/1,3225=0,7561;

в) за 3 роки: а3=1/(1+(15/100)3)=1/1,52087=0,6575;

г) за 4 роки: а4=1/(1+(15/100)4)=1/1,7490=0,5718

2. Визначаємо теперішню вартість грошових потоків:

ГП1=5500*0,8696+5100*0,7561+6080*0,6575+4270*0,5718=15078,1 тис. грн.

ГП2=5100*0,8696+5500*0,7561+6000*0,6575+5620*0,5781=15752,1 тис. грн.

3. Визначаємо індекс доходності інвестицій:

І варіант: ГП1/КВ=15078,1/16500=0,9138;

ІІ варіант: ГП2/КВ=15752,1/17200=0,9158.

4. Середньорічна величина грошових потоків:

І варіант: 15078,1:4=3770 тис грн.

ІІ варіант: 15752,1:4=3938 тис грн.

5. Термін окупності капіталовкладень:

І варіант: 16500:3770=4,38 роки.

ІІ варіант: 17200:3938=4,37 роки.

Висновок: Кращим варіантом вкладення інвестицій є другий, оскільки за цим варіантом більший індекс доходності і менший термін окупності капіталовкладень, хоча відмінність є досить незначна.

Тема 5: Інноваційні процеси, науково - технічний та організаційний прогрес. Приклад розв’язання задачі:

Завдання 1

Фірма придбала нове обладнання у виробника, витрати на виробництво якого складають 6500 грн., рентабельність виробництва - 40%, ставка по­датку на прибуток - 25%. Використання обладнання дає можливість дове­сти потужність цеху до 35000 одиниць продукції на рік. Ціна одиниці про­дукції 2,0 грн., а собівартість -1,2 грн. Супутні капіталовкладення дорівню­ють 550 грн. щорічно. Нормативний термін експлуатації обладнання згідно з технічною документацією 5 років.

Необхідно встановити величину комерційного ефекту у виробника і фірми, що використовує нове обладнання.