
Тема. Істинні та хибні висловлення. Розв’язування вправ.
Мета. Дати учням поняття істинного та хибного висловлювання; вчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді; розвивати логічне мислення й увагу; розвивати творче мислення і пізнавальний інтерес. Закріпити вивчене, навчити грамотно формулювати запитання й робити висновки з отриманої інформації. Виховувати наполегливість, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: комп’ютерний клас, програма «Скарбниця знань».
Тип уроку: комбінований.
Література:
Коршунова О. В. Інформатика. 2-4 класи: Навчально-методичний посібник. – 2-ге вид. доп. Та перероб. – Харків: ФОП Співак Т. К., 2010. – 168 с.
Хід уроку
І.Організація учнів до уроку(1 хв)
- Добрий день, діти! Мене звати Катерина Юріївна і сьогодні я проведу у вас урок інформатики. Сядьте всі рівненько та приготуйтесь слухати мене уважно.
ІІ.Актуалізація опорних знань(5 хв)
Перевірка техніки безпеки у вигляді тестів
- А перед тим як ми перейдемо до нашої теми, ми пригадаємо правила техніки безпеки.
Я вам роздам тести, вам потрібно знайти правильну відповідь і поставити галочку в квадратику біля правильної відповіді. (Я роздаю тести, діти працюють)
1.Яка відстань повинна бути від очей до екрана:
5
0-60
см;
4 0-50 см;
1
5-20
см;
2 0-30 см.
2 .Чим потрібно показувати на екран:
указкою чи олівцем;
п альцем;
у казкою чи рукою;
г острим предметом.
3.Скільки потрібно працювати за комп’ютером:
1 5 хв;
1 0 хв;
8 хв;
20 хв.
Я к потрібно сидіти за комп’ютером:
сидіти криво, ноги на підлозі;
с идіти рівно, ноги на підлозі;
сидіти рівно;
сидіти згорбившись, ноги на стільці.
5.На комп’ютер можна ставити:
н ічого не можна ставити;
с клянку з водою;
в азони;
т арілку з їжею.
Завершили і відклали ручки в сторону. А зараз перевіримо чи знаєте ви правила техніки безпеки. Зачитай, будь-ласка, правила, а всі слухайте уважно і виправляйте помилки.
(Я викликаю учня, він зачитує правильні відповіді, клас звіряє свої відповіді).
Молодці! Ви добре знаєте правила техніки безпеки.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання(5хв).
Поки учні працюють над тестами, я перевіряю виконання домашнього завдання.
А тепер перевіримо як ви виконали домашнє завдання. (Викликаю учня, щоб він зачитав свої 2 пари фраз, які він записав, виправляю помилки)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку(1 хв)
- Темою нашого уроку буде «Істині та хибні висловлювання» та «Розв’язування вправ». Також ми попрацюємо в «Скарбниці знань» з програмою «Істинні та хибні твердження 3, 4»(1-повторити).
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу( 19 хв)
1. Пояснення з елементами бесіди.
Розминка.
Дайте відповіді на запитання:
- Що вдень горить, а вдень гасне? (Зорі)
- Що в людині найшвидше? (Думка)
- Якою косою не можна косити? (Жіночою)
- Що наймудріше в світі? (Книга)
- Із якою бочкою по воду йдуть? (З пустою)
Для того, щоб ви зрозуміли сьогоднішню тему, ми з вами пограємо в гру, яка називається «Так чи ні». Я вам буду зачитувати висловлювання, а ви, коли це висловлювання неправильне, то будете плескали в долоні, а коли правильно, то будете мовчати.
Кожній дитині подобається, коли її сварять(-)
Сонце завжди сходить на сході(+)
Усі учні в класі – дівчата(-)
Усі дівчата люблять грати у футбол(-)
Усі учні люблять канікули(+)
Молодці, діти! Правильні висловлювання називаються істинними, а не правильні називаються хибними. То істинні висловлювання це які висловлювання? (Правильні) А хибні? (Неправильні). Оскільки в кінці уроку ми з вами виконаємо самостійну роботу вам потрібно наполегливо та активно працювати протягом усього уроку, щоб отримати гарні результати.