Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задачи_ЕП_для Тани.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
37.91 Кб
Скачать

Задача 2

Розрахувати повну собівартість та ціну одиниці продукції на основі наступних даних на одиницю продукції:

  • матеріальні витрати – 200 грн.;

  • основна заробітна плата виробничих робітників – 90 грн.;

  • енергія на технологічні цілі – 50 тис.грн.;

  • додаткова заробітна плата – 20% від основної;

  • покупні вироби та напівфабрикати – 50 грн.;

  • нарахування на заробітну плату – 37%;

  • пакувальні матеріали – 40 грн.

Загальна сума основної заробітної плати виробничих робітників – 150 тис.грн. Загальновиробничі витрати – 200 тис.грн., загальногосподарські – 300 тис.грн. Величина невиробничих (комерційних) витрат становить 5% від виробничої собівартості. Рентабельність продукції – 20%.

РІШЕННЯ:

1) МВ = 200 + 50 + 50 +40 = 340 грн.

2) ОЗП = 90 грн.

3) ДЗП = 90 *0,2 = 18 грн.

4) Відрах = (90+18)*0,37 = 39,96 грн.

5)Сзвв = Созп * (Рв/100); Рв = (ЗВВ/ЗП)*100

Сзвв = 90 * (200 / 150) = 120 грн.

Сзгв = 90 * (300 / 150) = 180 грн.

6) Вир СВ = МВ + ЗП + Сзвв + Сзгв = 340 + 90 + 18 + 39,96 + 120 + 180 = 787,96 грн.

7) Повна СВ = ВирСВ + ПозавирВитр = 787,96 * 1,05 = 827,36 грн.

8) П = (ПовнСВ * Rпр)/100 = (827,36 * 20) / 100 = 165,47 грн.

Опт Ціна = ПовнаСВ + Прибуток = 827,36 + 165,47 = 992,83 грн.

Задача 3

Поточний обсяг реалізації продукції підприємства з урахуванням кон'юнктури ринку може дорівнювати 15100 од. Продажна ціна одиниці продукції становить 52 грн. Змінні витрати в розрахунку на одиницю продукції складають 28 грн., а постійні витрати на весь річний випуск продукції— 80700 грн.

Розрахувати:

1) точку беззбитковості виробництва, використавши аналітичний і графічний методи розрахунків;

2) додатковий розмір прибутку, який одержить підприємство за умови скорочення змінних витрат на 12 % і постійних витрат на 20750 грн.

РІШЕННЯ:

        1. Тб = 80700 / ( 52-28 ) = 3362,5 од.

        2. П1 = 15100 * 52 – ( 80700 + 28*15100) = 785200 - 503500 = 281700 грн.

П2 = 15100 * 52 - [ ( 80700 – 20750) + 28 * 0,88 * 15100] = 785200 – ( 59950 + 372064) = 353186 грн.

Δ П = 353186 – 281700 = 71486 грн.

Тема “Фінансові результати та ефективність діяльності” Задача 1

Виробниче підприємство досягнуло наступних показників своєї господарської діяльності:

  • Обсяг реалізованої продукції - 210 тонн.

  • Продажна ціна однієї тони - 2458 грн.

  • Рівень рентабельності продукції – 21 %

  • Рентабельність основного капіталу – 35 %

  • Рентабельність оборотного капіталу - 12 %

У розрахунковому році передбачається:

  1. Збільшити обсяг реалізованої продукції і середньорічну вартість основних фондів відповідно на 17 % та 7 %

  2. Зменшити валові витрати на виготовлення і реалізацію 1 т продукції та оборотні кошти відповідно на 11 % та 4 %

Визначити рівень рентабельності продукції у звітному та розрахунковому роках рентабельність виробництва у звітному та розрахунковому році.

РІШЕННЯ:

Рентабельність виробництва (виробничих фондів)

Рв=П*100%/(ОФ+Об ф.)

Рентабельність продукції

Рп=П / Сврп

Рентабельність капіталу

Рк=П*100%/ (ОсК+ ОбК)

Рентабельність основного капіталу

Рок= П *100% / ОсК

Рентабельність оборотного капіталу

Робк= П*100% / ОбК

Звітний рік

  1. Обсяг реалізованої продукції у вартісному виразі

Орп зв =210*2458 = 516,18 тис.грн.

  1. Прибуток від реалізованої продукції

П = Рп*Орп/ (Рп+1)

Пзв= 0.21*516,18/1.21 = 89,6 т.грн.

  1. ОКзв = Пзв / Рок зв = 89,6 / 0.36 = 256 т.грн.

  2. Сзв = Орпзв - Пзв = 516,18 – 89,6 = 426,58 т.грн. ; Сод = 426,58 / 210 = 2,03 т.грн/од

  3. ОбКзв= Пзв / Робкзв = 89,6 / 0.12 = 746,67 т.грн.

Розрахунковий рік

  1. Орпроз = Орпзв *1.17 = 516,18*1.17 = 603,93 т.грн. ; ОР = 210*1,17 = 245,7 т

  2. ОКроз = ОКзв*1.07 = 256*1.07 = 273,92 т.грн.

  3. Сроз од = Сзв од*0.89 = 2,03 * 0.89 = 1,81 тис.грн/од; Сроз = 1,81 * 245,7 = 444,72 т.грн.

  4. ОбКроз = ОбКзв* 0.96 = 746,57 * 0.96 = 716,71 т.грн.

  5. Проз = Орпроз- Сроз = 603,93 – 444,72 = 159,21 т.грн.

  6. Рпроз = 159,21*100%/ 444,72 = 35,8%

  7. Рокроз = 159,21*100%/ 273,92 = 58,1%

  8. Робкроз = 159,21*100%/ 716,71 = 22,2%

  9. Ркроз = 159,21*100%/ (273,92+716,71) = 16,1%