
- •1. Визначаємо тривалість технологічного циклу для серійного типу виробництва:
- •2. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією планування (ві).
- •3. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією організації (віі).
- •4. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією мотивації (вііі).
- •5. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією контролю на підприємстві (віv).
- •6. Отримані результати зводимо в таблицю для порівняння:
- •7. Будуємо графіки для порівняння витрат за функціями управління і підрозділами підприємства.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Кафедра менеджменту
П Р А К Т И Ч Н А Р О Б О Т А № 1
з дисципліни «Управління ресурсами і витратами»
на тему:
“Управління витратами за підрозділами і функціями підприємства”
В А Р І А Н Т № 9
Виконала:
студентка ІV курсу
МО-41
Івасенко Х.М.
Перевірив:
Стасюк Б.Б.
Рівне – 2012
Підприємство виконує обсяг замовленої продукції (послуг) в кількості 4900 шт. протягом вересня в одну зміну при серійному типі виробництва з наступними вихідними даними:
Таблиця 1
№ з/п |
П Показники |
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ДЕВ |
КС |
1. |
Кількість працівників, чол. |
39 |
109 |
34 |
39 |
24 |
19 |
2. |
Зарплата, тис. грн. |
3,5 |
2,5 |
2,0 |
2,0 |
2,2 |
2,1 |
3. |
Структура витрат з планування за часом, % (від ВІ = 0,2*Тц, год.) |
10 |
60 |
15 |
20 |
15 |
10 |
4. |
Структура витрат з організації за часом, % (від ВІІ = 0,4*Тц, год.) |
10 |
40 |
10 |
15 |
10 |
5 |
|
|
Т1 |
Т2 |
Т3 |
Т4 |
Т5 |
Т6 |
5. |
Тривалість операцій (t), сек. |
59 |
99 |
69 |
79 |
49 |
54 |
При цьому 1 година робіт з планування прирівнюється середньо-годинній зарплаті трьох підрозділів таких як АУ, ДЕВ, КС. А 1 година робіт з організації прирівнюється середньогодинній зарплаті у відповідному підрозділі. Витрати з мотивації та контролю по підрозділах пропорційна кількості працюючих, а їх сумарна величина становить відповідно 7% від фонду зарплати підприємства і 20% від витрат з планування відповідно.
Визначити та порівняти:
витрати за функціями управління;
витрати по підрозділах підприємства;
запропонувати управлінські заходи щодо оптимізації витрат.
Р О З В' Я З О К :
На підприємстві мають місце такі витрати за функціями управління як:
ВІ – витрати з функції планування;
ВІІ – витрати з функції організації;
ВІІІ – витрати з функції мотивації;
ВІV – витрати з функції контролю на підприємстві.
1. Визначаємо тривалість технологічного циклу для серійного типу виробництва:
ТЦС = ∑ tОД + (N-1)*( ∑ tД - ∑ tК ), де
n – кількість операцій;
tОД – тривалість виготовлення одиниці виробу (послуги);
N – кількість продукції (послуг);
д – кількість довгих операцій;
tД – тривалість довгих операцій;
к – кількість коротких операцій;
tК – тривалість коротких операцій.
ТЦС = (59+99+69+79+49+54) + (4900-1)*(99+79+54-69-49) = 409+558486= = 558895 сек.=155 год.
2. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією планування (ві).
2.1. Визначаємо середньогодинну заробітну плату для 3-ьох підрозділів (АУ, ДЕВ, КС):
20 роб. днів * 8 год. = 160 год.
ЗП = (39*3,5 + 24*2,2 + 19*2,1)/160 = 1,433 тис. грн.
2.2. Визначаємо витрати за функцією планування:
ВІгод = 0,2*ТЦС = 0,2*155 = 31 год.
ВІ = ВІгод*ЗП = 31*1,433 = 44,423 тис. грн.
2.3. Визначаємо витрати з планування по підрозділах:
Таблиця 2
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ЕВ |
КС |
в1.1 |
в1.2 |
в1.3 |
в1.4 |
в1.5 |
в1.6 |
|
Структура витрат з планування за часом, % |
10 |
60 |
15 |
20 |
15 |
10 |
Витрати з планування по підрозділах, тис. грн. |
4,44 |
26,65 |
6,66 |
8,88 |
6,66 |
4,44 |
Витрати з планування в апараті управління (АУ):
в1.1 = 44,423*10%/100% = 4,44 тис грн.
Витрати з планування в основному виробництві (ОС):
в1.2 = 44,423*60%/100% = 26,65тис грн.
Витрати з планування у допоміжному виробництві (ДВ):
в1.3 = 44,423*15%/100% = 6,66 тис. грн.
Витрати з планування в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в1.4 = 44,423*20%/100% = 8,88 тис. грн.
Витрати з планування у дослідно-експериментальному виробництві (ЕВ):
в1.5 = 44,423*15%/100% = 6,66 тис. грн.
Витрати з планування в комерційній службі (КС):
в1.6 = 44,423*10%/100% = 4,44 тис. грн.
3. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією організації (віі).
3.1. Визначаємо середньогодинну заробітну плату для всіх підрозділів:
ЗП = (39*3,5 + 109*2,5 + 34*2,0 + 39*2,0 + 24*2,2 + 19*2,1)/160 = 4,05 тис. грн.
3.2. Визначаємо витрати за функцією організації:
ВІІгод = 0,4*ТЦС = 0,4*155 = 62 год.
ВІІ = ВІІгод*ЗП = 62*4,05 = 251,1 тис. грн.
3.3. Визначаємо витрати з організації по підрозділах:
Таблиця 3
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ЕВ |
КС |
в2.1 |
в2.2 |
в2.3 |
в2.4 |
в2.5 |
в2.6 |
|
Структура витрат з організації за часом, % |
10 |
40 |
10 |
15 |
10 |
5 |
Витрати з організації по підрозділах, тис. грн. |
25,11 |
100,44 |
25,11 |
37,67 |
25,11 |
12,56 |
Витрати з організації в апараті управління (АУ):
в2.1 = 251,1*10%/100% = 25,11 тис. грн..
Витрати з організації в основному виробництві (ОС):
в2.2 = 251,1*40%/100% = 100,44 тис. грн..
Витрати з організації у допоміжному виробництві (ДВ):
в2.3 = 251,1*10%/100% = 25,11 тис. грн..
Витрати з організації в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в2.4 = 251,1*15%/100% = 37,67 тис. грн..
Витрати з організації у дослідно-експериментальному виробництві (ЕВ):
в2.5 =251,1*10%/100% = 25,11 тис. грн..
Витрати з організації в комерційній службі (КС):
в2.6 = 251,1*5%/100% = 12,56 тис. грн.