Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПЗ водопровід.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
441.86 Кб
Скачать

3. Характеристика об’єкту і формування об’єктного потоку.

Назва об’єкту - мережа водопроводу .

Водопровід загальною довжиною 4110м, складається із 3 задаточних дільниць, довжиною кожна L1=1680м, L2=1540м, L3=890м.

Прокладка водопроводу здійснена під землею у ґрунтах супісок, на глибині 1,5 м. Рівень ґрунтових вод знаходиться на позначці 40 м.

Діаметр труб водопроводу 250÷400мм. У траншею прокладається водопровід із поліетиленових труб низького тиску.

Для спрощення розрахунків визначаємо середньозважений діаметр труб:

з/п

Діаметр

Дн, мм

Довжина

L, м

Дн *L

1

250

570

142,5

2

280

710

198,8

3

315

1380

434,7

4

355

460

163,3

5

400

990

396

Всього:

4110

1335,3


dср = = = 0,325 м = 325 мм;

Приймаємо dу = 355 мм.

Розрахунок і проектування будівництва водопроводу здійснюється за середньозваженими характеристиками траси, які відображені в визначені робочої зони траси водопроводу і в підрахунку обсягів робіт та технологічних характеристиках робіт.

В проекті передбачено ведення робіт об’єктним потоком в складі наступних спеціалізованих потоків:

1. Підготовчі роботи;

2. Земляні роботи;

3. Монтаж трубопроводу;

4. Випробування трубопроводу;

5. Завершальні роботи.

4. Визначення ширини робочої зони.

Для визначення можливостей і умов роботи на території сільськогосподарських чи лісових угідь суттєве значення має ширина робочої зони.

Ця ширина L може бути визначена по схемі на малюнку і за формулами:

Ширина траншеї по дну каналу:

Е = d+0,4 = 0,355+0,4=0,755 м, приймемо Еmin = 0,755 м;

Глибина траншеї:

Н = d+1,5=0,355+1,5=1,855м;

А = Е+2αH=0,755+2*0,25*1,855=1,6825 м,

де α= 0,25м згідно СНиП ІІІ-Б.1.71 «Земляные работы»;

Ширина відвалу: ;

V ― об’єм одного погонного метра траншеї:

;

Кр ― коефіцієнт рихлення ґрунту =1,1;

h ― прийнята висота відвалу = 1,2м;

М = 2,2м ― габаритні розміри механізму;

Загальна ширина робочої зони тоді буде складати:

L = 1+М+А+В=1+2,2+1,6825+2,68=7,56 м.

Об’єм ґрунту для зворотної засипки, якщо kз.р.=1,03 – коефіцієнт зворотної засипки:

де

Об’єм ґрунту на вивіз: Vвив=Vзаг-Vзв=6011-5441=570м3

Об’єм ґрунту на котловани і приямки:

Об’єм ґрунту на вивіз з урахуванням коефіцієнту рихлення kрозр=1,1

Vвив.розр=1,1*570=627м3

Об’єм ґрунту, що розробляється вручну буде складати 4% від об’єму. Який розробляється у траншеї: Vруч=Vзаг*0,04=0,04*6011=240,4м3

Об’єм екскавації ґрунту складатиме:

Vекс=Vзаг-Vруч=6011-240,4=5770,6м3

Об’єм ґрунту у відвал: Vвідв=Vекс-Vвив=5770,6-627=5143,6м3.